Xiaomi se pochlubilo mobilem Qin1(s)

Xiaomi se pochlubilo mobilem Qin1(s)
2018-08-03T18:00:59+02:00
• 3. 8. 2018
3

Značka Xiaomi má v dnešní době obrovskou sílu ve světě mobilních technologii a možná proto se společnost Shenzhen Duojiao Technology dohodla na vzájemné spolupráci, kdy čínský výrobce svůj název propůjčí jejich aktuální novince. Zařízení na první pohled rozhodně nevypadá jako chytrý telefon, ale opak je pravdou. Novinka ve dvou provedení v nitru ukrývá spoustu užitečných funkcí.

Levný a přesto vybavený

Telefon v těle o tloušťce 8,5 mm skrývá 2,8palcový IPS LCD displej s rozlišením 320 x 240 pixelů, který chrání odolné sklo Gorilla Glass od firmy Corning. Pod ním se nachází klasické sestavení hardwarových tlačítek. Nasazená baterie s kapacitou 1 480 mAh slibuje setrvání až 15 dnů v pohotovostním režimu nebo 420 minut nepřetržitého telefonování. K nabíjení používá USB typu C, což z něj dělá unikát mezi standardními zařízeními s tlačítky.

Nejzajímavější funkcí je hlasový překlad v reálném čase s podporou 17 světových jazyku. Základnímu modelu Qin1 kryje záda verze Qin1s, které byla navíc přibalena technologie LTE. Mezi další prvky výbavy můžeme zařadit WiFi, dual-SIM, budík, aktuální počasí či infračervený port pro ovládání chytrých doplňku v domácnosti. Prodej oficiálně probíhá přes crowdfundingovou síť Youpin, kde bílá a šedá varianta vychází na bezkonkurenčních 199 čínských jüanů (tj. cca 644 Kč).

Zdroje: youpin.mi.com, gizmochina.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Radovan Plaštiak

4. 8. 2018, 20:02

Xiaomi je top na trhu

Martin Novák

3. 8. 2018, 18:16

Spise by se hodil nadpis „Xiaomi se pochlubilo cizím peřím – mobilem Qin1(s)“

Netřeba psát to co každý ví. Takhle prostě Xiaomi funguje od začátku.

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat