reklama

Obchod Play – novĂ˝ design pro placenĂ­ v aplikacĂ­ch

Obchod Play – novĂ˝ design pro placenĂ­ v aplikacĂ­ch
2018-08-03T18:55:15+02:00
• 3. 8. 2018
1

Některé aplikace a hry nabízejí možnost mikroplateb. Pokud si chcete například dokoupit nové úrovně v nějaké hře, vyskočí na vás malé dialogové okno s informacemi o nákupu. Jedná se již o starší design a vzhledem k tomu, že se displeje stále zvětšují, tak vycentrované dialogové okno je trochu nepraktické. Někdy totiž musíte jinak uchytit mobil nebo používat druhou ruku, abyste potvrdili nákup. Nyní se ale objevil zcela nový design.

Nový vzhled, stará funkcionalita

Google začíná rozesílat nový design pro placení v aplikacích a hrách. V podstatě došlo ke zrušení dialogového okna a místo něj se nabízí spodní nabídka s informacemi o nákupu. Vše je tak k dispozici v dolní části displeje, díky čemuž můžete vše potvrdit bez nutnosti používání druhé ruky nebo uchopení mobilu jinak, abyste dosáhli na potvrzení.

Samozřejmě je otázka, jestli se tato novinka zalíbí uživatelům a jestli si na ni zvyknou. Zatím nevíme, kdy dojde k masivnímu rozšíření, ale na telefonech v redakci pozorujeme již nové dialogy. S největší pravděpodobností Google začíná s rozšiřováním a pokud vše dopadne dobře, dostane se aktualizace brzy pro všechny.

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Aleš Ulehla

4. 8. 2018, 6:43
Android aplikace

Už lze platit přes PayPal?

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim