reklama

Raspberry Pi Tablet „RasPad“, aneb jak udělat programování jednodušší

Raspberry Pi Tablet „RasPad“, aneb jak udělat programování jednodušší
2018-08-10T17:45:11+02:00
• 10. 8. 2018

Velmi známý jednodeskový počítač, známý také pod názvem Raspberry Pi, se dočkává čím dál větší popularity. Je hojně využívaný k různým malým i velkým projektům. Spousta lidí se ale také ztrácí při prvních krocích co se týče programování tohoto malého zázraku. Nyní je tu ale dostupnější, a hlavně jednoduší možnost, jak si s projekty pro Raspberry Pi poradit.

RasPad jako komplexní řešení ovládání

RasPad nabízí něco co možná hodně uživatelů hledalo, a to jednoduší možnost programování pro Raspberry Pi. Toho si byla při vývoji vědoma i společnost SunFounder, která ho vyvinula. Míří tak ke spřátelení ovládání těchto počítačů a také přivedení nového davu fanoušků, kteří si doteď nemuseli s tímto problémem vědět rady.

Problém s dnešními tablety je ten, že jeden port pro veškeré operace není úplně nejlepší řešení. Toto RasPad krásně řeší. S 10 palcovým displejem a všemi porty, které může kdo kdy potřebovat, slouží jako perfektní programovací nástroj.

RasPad je ale zajímavý i po softwarové stránce. Dokáže se přepínat mezi operačními systémy (Raspbian, Ubuntu Mate, Chromium OS, Android), může se připojit k různým jiným typům hardwaru (GPIO, Camera SI Arduino), a dokonce se u něj dá měnit základní deska (Banana Pi, LattePanda, Beaglebone).

A zatímco nováčci si můžou hrát s jednoduchými funkcemi, pokročilejší uživatelé mohou s tabletem dělat celou řadu těžších věcí, od ovládání domovního alarmu, po létání s dronem. S těmito možnostmi není divu, že se pro RasPad na kickstarteru vybralo místo plánovaných 10 tisíc dolarů 600 tisíc.

Pokud jste prošvihli počáteční kampaň na kickstarteru, můžete si nyní RasPad pořídit za 235 dolarů (kolem 5 215 korun).

Zdroj: geek.com

reklama
reklama

Tomáš Hubka

Student IT, notorický hráč her jak na počítači tak na mobilu, nadšenec do mobilních aplikací a fanoušek seriálů.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim