reklama

Meizu Gravity aneb plovoucí reproduktor oficiálně představen

Meizu Gravity aneb plovoucí reproduktor oficiálně představen
2018-08-14T10:49:18+02:00
• 10. 8. 2018

Společnost Meizu již před dvěma lety představila bezdrátový reproduktor, který nás zaujal hlavně svým elegantním designem. Konstrukční zpracování reproduktoru bylo tak skvěle uzpůsobeno, že se na první pohled mohlo zdát, že se zařízení vznáší, viz fotografie níže. Bohužel se v té době nejednalo pouze o nic jiného než klasický koncept.

Meizu Gravity není žádné ořezávátko

Společnost Meizu se v roce 2016 chlubila na oko „plovoucím“ bezdrátovým reproduktorem a bylo jen otázkou času, kdy se jej dočkáme. A ten čas skutečně nastal. Meizu mezitím navázalo spolupráci s Dirac Research, aby došlo k vylepšení zvukové soupravy. 

Nicméně, Meizu Gravity reproduktor přichází s podporou Dirac Power Sound pro lepší optimalizaci zvuku. Jen pro zajímavost, společnost Meizu je jednou z mnoha společností, se kterou kdy Dirac spolupracoval. Nejedná se tedy o žádného nováčka, ba naopak. 

Dirac Power Sound je ve skutečnosti digitální technologie, která optimalizuje zvukový poslech u malých reproduktorů. Malé reproduktory jsou totiž v praxi často ochuzeny o dobrý zvukový výstup, tento nešvar se tak Dirac snaží eliminovat. 

Meizu Gravity nabídne skvělý zvuk a nízkou cenu

Dirac prohlásil, že reproduktor Meizu Gravity je díky jeho technologii lepší snad ve všech ohledech – zvuk je silnější, přirozenější, jasnější a nabízí opravdu silné basy. Meizu Gravity kromě tohoto vylepšení přichází také s velmi zajímavým průhledným hranolovým displejem, což v praxi vypadá, jako kdyby se text vznášel nad reproduktorem (alespoň z určitých úhlů).

Meizu Gravity mimo jiné nabídne externí zvukový chipset Texas Instruments TAS5754M, jenž se ve skutečnosti stará o zpracování zvuku. Uvnitř příslušenství nalezneme hned dva reproduktory o rozměrech 40 mm a každý z nich dosahuje výkonu 10 W. 

Co se konektivity týká, připojit se k reproduktoru bude možné pomocí Bluetooth ve verzi 4.1 či mobilní aplikace, která je již nyní k dispozici pro operační systém Android. Samozřejmě zde také najdeme 2,4 GHz Wi-Fi modul a AUX port. V současné době je Meizu Gravity k dispozici pouze u společnosti Tmall, a to za cenu 146 amerických dolarů, což je v přepočtu asi 3 212 Kč bez DPH.

Zdroj: androidheadlines.com

 

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim