reklama

Nováček na trhu, přijde s nejtenčím pogumovaným telefonem

Nováček na trhu, přijde s nejtenčím pogumovaným telefonem
2018-10-28T21:21:41+02:00
• 5. 8. 2018

ioutdoor je zcela nová značka, která přišla na trh na začátku srpna. První vyrobené telefony jsou všechny tzv. nerozbitné; jsou pogumované a velice odolné, anglicky rugged phones. Nejlevnější telefon ioutdoor T1 se řadí do kategorie hloupých zařízení a začíná na cenovce 880 Kč, avšak firma chce na trh uvést nejtenčí rugged chytrý telefon na světě. Ponese název ioutdoor X, avšak doposud nebyla specifikována jeho, možná rekordní, tloušťka.

Hloupé cihlička ioutdoor T1 a T2

Do Číny ještě ve velkém nedošel trend tzv. polochytrých telefonů s Kai OS, a tak se stále vyrábí proprietární systémy a pohání nechytré telefony. Nové telefony ioutdoor T1 a T2 se vyznačují odolným tělem, které je celé pogumované, a mají certifikaci IP 68 proti prachu a vodě. Oba telefony T1 i T2 fungují na síti GSM a mezi jejich přednosti patří 40denní výdrž ve stand by režimu. Při plném používání je výdrž týdenní. Oba telefony mají silné led světlo, a dokonce mohou sloužit jako powerbanky, akorát mají 2 100 mAh a 4 500 mAh. ioutdoor T2 může být dokonce používán díky veliké vysouvací anténě jako vysílačka, a to do vzdálenosti až 5 km. Obě zařízení dokonce nabízí slot pro dvě SIM karty a model T1 i český jazyk. Cena slabšího modelu T1 je necelých 900 Kč, zatímco pokročilejší model T2 stojí 1 100 Kč.

ioutdoor T2 ioutdoor T1

ioutdoor T2 (vlevo) a ioutdoor T1 (vpravo)

Chytrý obrněnec

Nový výrobce chystá přidat na trh i chytrý obrněný telefon s názvem ioutdoor X, který by se měl stát nejtenčím obrněným chytrým telefonem na trhu. Má též disponovat certifikací IP 68. Z dalších specifikací jsou známé parametry kamery, která je duální a má 16 a 8 MPx. Díky přední kamerce, zatím bez specifikací, by telefon měl být otevírán pomocí snímání obličeje. Telefon bude poháněn procesorem od MediaTeku Helio P23, k dispozici bude 6 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. ioutdoor X poběží na systému Android 8.1. Cena zařízení bude 270 amerických dolarů, v přepočtu necelých 6 000 Kč. Doposud není v prodeji, a kdy přijde, není zatím známo.

ioutdoor X

 

Zdroje: gizchina.com, ioutdoor.aliexpress.com

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim