reklama

Microsoft Authenticator míří na watchOS

Microsoft Authenticator míří na watchOS
2018-08-29T11:08:44+02:00
• 29. 8. 2018

Aplikace Microsoft Authenticator vám pomůže prokázat vaši identitu, aniž byste si museli pamatovat heslo. Místo používání hesla se přihlásíte se svým uživatelským jménem a pak použijete své mobilní zařízení a pomocí otisku prstu, rozpoznání obličeje nebo zadání PIN kódu potvrdíte, že jste to skutečně vy. Tato metoda dvojúrovňového ověřování je považována za bezpečnější, než když používáte jen heslo, a to zejména při prohlížení citlivých informací.

Pokud ale chcete i nadále používat heslo, je zde připravena druhá část metody dvojúrovňového ověřování, a to tím, že vám aplikace pouze zašle oznámení o nutnosti schválení, když potřebujete poskytnout další důkaz vaší identity, nebo automatickým vytvořením nového ověřovacího kódu každých 30 sekund, takže máte nový kód, kdykoli se potřebujete přihlásit.

Microsoft Authenticator je populární

V současné době jde o poměrně oblíbenou a populární aplikaci redmondské společnosti. Není tedy divu, že se Microsoft rozhodl aplikaci rozšířit na další platformu, kterou je watchOS. Aplikace by se na chytré hodinky s logem nakousnutého jablka měla dostat v průběhu několika týdnů.

Microsoft Authenticator v Apple Watch bude podporovat osobní, pracovní a školní účty společnosti Microsoft. Na rozdíl od standardní autentizace založené na zadání šestimístného kódu, společnost Microsoft v tomto případě použije jednoduchou metodu schválit / zamítnout. Díky podpoře Apple Watch budou uživatelé moci jednoduše klepnout na tlačítko „schválit“ přímo na hodinách. 

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim