reklama

iPad mini letos nebude a nové iPady přijdou již v září

iPad mini letos nebude a nové iPady přijdou již v září
2018-08-20T09:59:48+02:00
• 20. 8. 2018

O nových bezrámečkových iPadech jsme toho již hodně napsali, avšak o menším modelu iPad mini stále nic. To má jednoduchý důvod, jak se nyní dozvídáme. Apple dle očekávání již žádný nový model této řady nechystá. Krom toho se dozvídáme detaily ohledně nových iPadů Pro.

Poslední čtvrtá generace iPadu mini s 7,9palcovým displejem byla představena před třemi lety. Dodnes se ale tento model prodává a to již pouze ve 128GB verzi. Nabízí již ale velmi zastaralý procesor Apple A8. Jedná se momentálně o nejdéle prodávané iOS zařízení bez nástupce. A tak tomu dle posledních zpráv má i zůstat. Pro některé může být ale potěšující fakt, že z nabídky letos nemá zmizet.

Dozvídáme se také, že v balení nových bezrámečkových iPadů Pro (12,9 a 11 palce) bude výkonná 18W nabíječka s USB-C na druhém konci. Do iPadu se bude samozřejmě připojovat Lighting. V nabídce na podzim máme očekávat tedy dva zmíněné iPady Pro, již představený klasický iPad 9,7″ a starý iPad mini.

Absence nového iPadu mini je vcelku logická z důvodu příchodu opravdu velkých iPhonů. Letos se totiž dočkáme údajně iPhonu s úhlopříčkou 6,5 palce, což již nemá do 7,9 palců zase až tak daleko. Malý tablet, který je navíc velmi levný, by tak mohl ohrožovat prodeje velkého iPhonu.

Zdroj: macrumors.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat