Huawei Mate 20 Lite přijde s nakousnutým displejem aktualizováno

Huawei Mate 20 Lite přijde s nakousnutým displejem [aktualizováno]
2018-08-13T07:45:24+02:00
• 13. 8. 2018
2

Aktualizováno 13. 8.

Představení nových mobilů od Huawei v rámci série Mate se blíží, takže četnost úniků není žádným překvapením. Nyní jsme se dočkali tiskových renderů Mate 20 Lite, které jasně ukazují, na co se mají případní zájemci těšit. Potvrzuje se tak spekulace, že i tato série bude disponovat výřezem v displeji. Konkrétně by se mělo jednat o 6,3palcový LCD displej s Full HD+ rozlišením.

Původní článek 5. 8.

Pokud půjde vše podle plánů, měli bychom se aktualizované série Mate dočkat již první v polovině října 2018. Stejně jako v loňském roce se i letos dočkáme hned tří verzí, tedy výkonného a vybaveného modelu Pro, ochuzeného modelu Lite a klasického modelu pod názvem Mate. V současné době toho o modelech příliš mnoho nevíme, na druhou stranu se nyní na internetu objevily první snímky Mate 20 Lite. 

Huawei Mate 20 Lite

Již při pohledu na přední část zařízení můžeme zhruba zjistit, jaký poměr stran displeje na nás bude pravděpodobně čekat. Podle zahraničního serveru Phonearena se dočkáme poměru 19:9. To ale není vše. Displej bude nabízet stejný designový prvek, jako aktuální vlajková loď od Applu, tedy výřez v displeji. 

Zajímavější je ale zadní strana zařízení. Pokud jsou informace pravdivé, můžeme očekávat příchod skleněné konstrukce, která nahradí současný hliník. Na zadní straně ale ještě chvíli zůstaneme. Pravděpodobně se i u tohoto modelu dočkáme duálního fotoaparátu s přisvětlovací LED diodou a čtečkou otisků prstů.

Kromě těchto fotografií toho v současné době opravdu více nevíme. Různí analytici předpokládají, že Huawei Mate 20 Lite bude vybaven procesorem Kirin 710 a operační pamětí s kapacitou 4 GB. Interní úložiště by pak mělo nabídnout buď 64, anebo 128 GB. Očekává se také přítomnost nejnovější verze EMUI a Android 9.0 P. 

Zdroje: phonearena.com, ubergizmo.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Josef Šperl

5. 8. 2018, 18:31

Vážený senior editore, proč už zase musíte plácat o Applu i v článku, který s ním nemá ale lautr nic společného (kromě toho, že se také vyrábí v Číně)? Huawei prodává více telefonů s zářezem v displeji, než nahryznuté jablko a celkově telefonů taktéž. Apple přeci nebyl ani první. Tak do promoklé psí boudy proč už zase???!!! Je to článek o telefonu, který bude typickým zástupcem střední třídy s přerostlím displejem značky Huawei. Tak proč nepoužít jako příklad model ze stejné stáje, když se to přímo vybízí a je to i logické? No ano, byl by to totiž jeden z mála článků, kde by o této značce chyběla jakákoliv zmínka. ;-)
Neberte si to moc osobně, tenhle web čtu rád, ale ta lidská zblblost do zprofanovaných značek s předraženým sortimentem mne již poněkud irituje. Přeci jen jste profesionál a mohl byste upřednostnit nestranný pohled žurnalisty před vlastní/soukromou/osobní preferencí, že?

Zdeněk Koutský

VIP 5. 8. 2018, 18:55

Josefe, děkuji Vám za upřímný a konstruktivní komentář. V článku je jediná věta o Applu, kde zmiňuji design. Nevidím v tom nic špatného. Nikdo neříká, že byl iPhone X s tímto designem první.

Vůbec první byl Sharp, ovšem Essential Phone byl prvním telefonem, jenž se prodával globálně. iPhone X nastavil jakýsi trend, což jsem psal ZDE -> https://dotekomanie.cz/2018/07/jablickaruv-koutek-je-iphone-x-opravdu-takovy-sunt/

V tomto článku byl iPhone X zmíněn jen proto, aby si čtenář dokázal udělat lepší představu o vzhledu nového přírůstku. Články se snažím psát maximálně nestranně. Nestranný nejsem pouze v rubrice Jablíčkářův koutek :-)

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat