reklama

Doslova raketový nárůst dodávek od HMD Global

Doslova raketový nárůst dodávek od HMD Global
2018-08-06T07:00:10+02:00
• 6. 8. 2018

Analytická společnost Counterpoint Research zveřejnila aktuální statistiku zaměřenou na dodávky chytrých telefonů na mobilní trh a největší pozornost si určitě zaslouží firma HMD Global, která se doslova vzorně postarala o oživení značky Nokia. Přestože kompletní převzetí z rukou Microsoftu proběhlo relativně nedávno, tak vedení neotálelo a maximální úsilí se už nyní promítá v rekordních číslech za druhé čtvrtletí tohoto roku.

Čína na vzestupu

Největších nárůstů v meziročním srovnání dosáhli producenti původem z Číny, kde v čele stojí vzpomínaný HMD Global s impozantními 782 procenty a ty odpovídají 4,5 milionům kusů dodaných zařízení. Společnost dosáhla na toto číslo za poměrně krátkou dobu, když vezmeme v potaz její založení teprve v prosinci roku 2016. Po výrazném odstupu za nimi následuje méně známá značka Tecno (+ 59 %), Xiaomi (+ 43 %) a Huawei (+ 41 %).

Pokud to probereme z opačného konce, tak nejcitelnější ztrátu má za sebou jihokorejské LG (- 23 %), Samsung (-11 %) a čínské Lenovo (- 8 %). Výrobci, jako je HTC nebo Sony, bohužel nedodali takové množství, které by jim zajistilo místo mezi nejlepší desítkou. Závěrem můžeme zmínit, že statistika započítává pouze chytré telefony. V celosvětovém měřítku bez rozdílu typu zařízení je Nokia dokonce v nejlepší trojce.

Zdroj: counterpointresearch.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim