Google experimentuje, chystá novou aplikaci Shortwave

Google experimentuje, chystá novou aplikaci Shortwave
2018-08-22T16:14:43+02:00
• 22. 8. 2018

Experimentální tým společnosti Google pomalu, tiše a jistě vyvíjí zcela novou aplikaci pro objevování a přehrávání podcastů. Aplikace by údajně měla nést název Shortwave. Důkazem toho je níže odhalená přihláška, ve které je název aplikace uveden. 

Shortwave je pouhým experimentem

Google ve své přihlášce novou aplikaci popisuje následovně „aplikace umožňující uživatelům vyhledávat, přistupovat a přehrávat digitální zvukové soubory a sdílet jejich odkazy“. V přihlášce není určen druh zvukových souborů, ovšem zástupce společnosti Google uvedl, že aplikace je zaměřena hlavně na mluvený obsah.  Experimentální tým podle mluvčího Googlu na aplikaci pracoval v rámci Area 120.

„Jedním z mnoha projektů, na kterých pracujeme v Area 120, je aplikace Shortwave, jenž pomáhá uživatelům objevovat a konzumovat mluvený obsah, a to zcela novými způsoby. Stejně jako ostatní projekty v rámci Area 120 je i tento projekt experimentem, v současné době tak není možné zveřejnit více informací“.

Společnost Google zveřejnila svou aktuální podcastovou aplikaci již v červnu, tedy téměř měsíc před podáním této přihlášky. Není tedy vůbec jasné, jak se aplikace Shortwave od červnové liší.  

Zdroj: theverge.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat