reklama

Xiaomi Mijia Quartz: hybridní chytré hodinky s až šestiměsíční výdrží

Xiaomi Mijia Quartz: hybridní chytré hodinky s až šestiměsíční výdrží
2018-07-14T16:44:38+02:00
• 14. 7. 2018
2

Xiaomi do svého ekosystému Mijia zařadilo nový produkt. Jde o hodinky Xiaomi Mijia Quartz, které jsou jakýmsi hybridem mezi „hloupými“ a chytrými hodinkami. Disponují totiž několika smart funkcemi, ale přesto nabízejí jen klasický analogový ciferník bez displeje.

Xiaomi Mijia Quartz

Hodinky o průměru 40 mm mají na tloušťku v nejtenčím bodě jen 3,2 mm, což působí velice elegantně. Kombinují pak dva ciferníky, hlavní ukazuje (překvapivě) čas, zatímco druhý menší ciferník ručičkou značí počet ušlých kroků. K telefonu se připojují přes Bluetooth a podporují jak Android, tak iOS.

Z chytrých funkcí nabízejí kromě již nastíněného počítání kroků ještě upozornění na příchozí hovory, zprávy a podobně. Lze využít i budík, přičemž všechna upozornění včetně budíku jsou založena na vibracích.

Konstrukce hodinek je zhotovena z pouzdra z nerezové oceli. Tělo je kompletně voděodolné a zadní část, která doléhá na zápěstí, je ergonomicky zaoblena. Hodinky jsou napájeny klasickou knoflíkovou baterií CR2430 a dle výrobce lze dosáhnout až šestiměsíční výdrže. Vzhledem k tomu, co vše hodinky nabízejí, je to poměrně reálná hodnota.

Hodinky jsou dostupné v černém, bílém a šedém provedení. Řemínek je vždy v totožné barvě, až na bílé hodinky, které jsou kombinovány s modrým řemínkem. Cena byla stanovena na 349 juanů, což je zhruba 1150 korun. Do prodeje jsou v Číně 17. července, s největší pravděpodobností se ale rozšíří i do jiných zemí, díky mnoha lokálním prodejcům.

Specifikace

  • 40mm ciferník, krytý tvrzeným sklem
  • Bluetooth 4.0 LE, podpora Android 4.4+ a iOS 7.0+
  • Tělo z nerezové 316L oceli
  • Krokoměr, vibrační upozornění na hovory, budík
  • Vodotěsné do 3 ATM
  • Řemínek: 240 x 11,9 mm
  • Váha 42 gramů
  • Baterie: CR2430, 320 mAh, až 6 měsíců výdrž

Zdroj: fonearena.com

reklama
reklama

David Pilař

Student IT, softwarový tester a nadšenec do technologií všeho druhu. Ve volném čase poslouchá hudbu, fotí telefonem a rád se projede na kole.

Komentáře

Karel Straka

14. 7. 2018, 18:14
Android aplikace

Právě že vypadají elegantně a za mě kov jedině plus. Líbí se mi moc.

Martin Novotný

14. 7. 2018, 16:48
Android aplikace

kdyby nebyly tak ošklivé (staromódní) a spodní kryt byl aspoň umělohmotný nebylo by to špatné… (z kovu mam alergii…)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim