reklama

Aptoide si stěžuje na Google, ten alternativnímu obchodu blokuje instalace

Aptoide si stěžuje na Google, ten alternativnímu obchodu blokuje instalace
2018-07-14T18:43:07+02:00
• 14. 7. 2018

Drtivá většina uživatelů využívá k instalaci aplikací oficiální obchod Google Play. K dispozici je ale i řada alternativ, například Amazon Appstore nebo na zařízeních od Samsungu Galaxy Apps. Velkou popularitu si získal i alternativní obchod Aptoide. Ten však byl nedávno označen za nebezpečnou aplikaci, načež Aptoide podal na Google stížnost k antimonopolnímu úřadu.

Aptoide přišlo se stížností poté, co systém Google Play Protect začal upozorňovat uživatele na nebezpečnou aplikaci právě v podobě tohoto alternativního obchodu. Uživatelé byli vyzýváni ke smazání aplikace a rovněž Google začal blokovat instalace z Aptoide, čímž znemožnil stěžejní funkcionalitu.

Porušení hospodářské soutěže

Kvůli této falešné detekci se obchod stal nepoužitelným, Google tedy porušil evropské právo hospodářské soutěže a postižená společnost se pochopitelně proti tomuto jednání ohradila. Jak řekl pro server Bloomberg sám CEO Paulo Trezenos, přístup Googlu je „opravdu velmi agresivní“. Zároveň vyvrátil, že by pochyby o bezpečnosti byly jakkoliv pravdivé. Dle jeho slov patří Aptoide naopak mezi jeden z nejbezpečnějších obchodů.

Google má většinou se stížnostmi u Evropské komise poměrně smůlu. V loňském roce mu byla udělena pokuta ve výši 2,7 miliard dolarů za to, že ve výsledcích vyhledávání výrazně zvýhodňoval svůj srovnávač zboží. Letos v květnu pak rakouská aktivistka ochrany soukromí zažalovala Google o 3,7 miliard dolarů za porušení GDPR, a to dokonce hned v den počátku platnosti tohoto nařízení.

Zdroj: androidauthority.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

David Pilař

Student IT, softwarový tester a nadšenec do technologií všeho druhu. Ve volném čase poslouchá hudbu, fotí telefonem a rád se projede na kole.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat