reklama

Walmart údajně zvažuje spuštění vlastní streamovací služby

Walmart údajně zvažuje spuštění vlastní streamovací služby
2018-07-18T16:59:25+02:00
• 18. 7. 2018

Není žádným tajemstvím, že kamenné obchody zaznamenaly pokles tržeb kvůli online obchodům jako je Amazon. Toho si je vědom americký gigant Walmart, který údajně nyní uvažuje nad spuštěním vlastní streamovací služby. Chce tak nejenom přivést nové zákazníky, kteří tuto službu ještě nepoužívají, ale chce také vyrovnat skóre právě s Amazonem.

Nová konkurence pro Amazon Prime a Netflix?

Jeden z nejpopulárnějších amerických obchodních řetězců Walmart chce údajně začít pracovat na vlastní streamovací službě. Nejenom že by to společnosti pomohlo finančně, ale také chce tuto službu položit na výrazně nižší peněžní příčku. Tím nejenže vytvoří lepší konkurenci, ale také přiláká nové zákazníky, kteří služby jako je Netflix nevyužívají, nebo si je nemohou dovolit.

Společnost si je samozřejmě vědoma velké finanční a organizační náročnosti. I tak ale věří, že příval nových zákazníků, obzvláště z oblasti Střední Ameriky, by byl více než dostačující kompenzací, a dostal společnost ještě o kousek dál a blíže na úroveň svých konkurentů. Je také možné, že by tato nová služba mohla zahrnovat verzi zdarma s reklamami.

Walmart už vlastní podobnou službu pro streamování obsahu, zvanou Vudu. I když je tato služba dostupná na téměř jakékoliv platformě, funguje na jiném principu. Zákazníci si zde mohou totiž pouze pronajímat či kupovat filmy, a některé televizní programy.

Otázkou zůstává, zda firma tuto myšlenku opravdu dotáhne do konce. Už jen fakt, že Amazon vytlačuje společnost z trhu, by ale mohl mít pádným důvodem, a společnost by se tak mohla dostat zpět na výsluní. A kdo ví, pokud to udělá Walmart, začnou se přidávat i další společnosti, nejenom na americkém kontinentu. Jednou se třeba dočkáme AlzaTV.

Zdroj: androidpolice.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Tomáš Hubka

Student IT, notorický hráč her jak na počítači tak na mobilu, nadšenec do mobilních aplikací a fanoušek seriálů.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat