reklama

Wear OS nebude, Galaxy Watch nabídnou nový Tizen 4.0 aktualizováno

Wear OS nebude, Galaxy Watch nabídnou nový Tizen 4.0 [aktualizováno]
2018-08-09T17:44:15+01:00
• 18. 7. 2018
2

Aktualizováno 18. 7.

Původně se předpokládalo, že by nové hodinky od Samsungu mohly nabídnout operační systém Wear OS, namísto dosavadního Tizenu. Jak se však nyní ukazuje, vše bude nakonec jinak a Galaxy Watch přijdou opět s klasikou, předinstalován bude nový Tizen 4.0. Ten není ve skutečnosti až tak nový, od jeho představení uběhl více než rok, až nyní se však dostane do nějakých hodinek.

O systému toho přesto nevíme mnoho, Samsung si pečlivě chrání detaily a zřejmě až s představením samotných hodinek vytáhne esa z rukávu a ukáže, jaké novinky si do Tizenu připravil. Již víme, že by Galaxy Watch měly podporovat hlasovou asistentku Bixby. Logicky tedy podpora musí být i v novém systému. Zároveň se hovoří o kompatibilitě s IoT (Internet of Things), i zde by tedy nově Bixby mohla posloužit, například k ovládání chytré domácnosti. To již nyní zvládá například Google Assistant a další.

Nakonec přichází informace, že by hodinky měly být uvedeny do prodeje 24. srpna. To znamená, že k oficiálnímu představení nedojde určitě později, než v uvedený den. Na oficiální informaci si však stále musíme počkat.

Původní článek 6. 7.

Není to tak dlouho, co jsme informovali, že by měl Samsung představit své další hodinky Gear S4 již příští měsíc, tedy v srpnu. Nyní však přišlo zajímavé překvapení, jelikož bychom se údajně místo Gear S4 měli dočkat hodinek s názvem Samsung Galaxy Watch.

Změna názvu pak není jediným zvratem celé události. Dle úniku od Ice Universe by hodinky neměly běžet tradičně na systému Tizen, nýbrž na platformě Android Wear. V úvahu přicházejí dvě možnosti, buď půjde o úplně nový Samsung OS, postavený na platformě od Googlu, nebo hodinky nabídnou čistě Google Wear OS.

Pro uživatele by toto byl značný přínos, jelikož by již hodinky nebyly tolik závislé na použitém telefonu a plně by je šlo využít s libovolným androidem. Ice Universe dále v tweetu zmiňuje „nové UX interakce“, což může znamenat využití korunky, rámečku či dalších tlačítek k určitému způsobu interakce s hodinkami.

Více funkcí v menším těle

Zajímavou funkcionalitou má být měření krevního tlaku. Dnes již není neobvyklá přítomnost senzoru pro měření tepové frekvence a okysličení krve, měření tlaku je však u hodinek zatím rarita. Především proto, že je to technologicky značně náročné.

Co se další hardwarové výbavy týče, měly by Galaxy Watch nabídnout 470mAh baterii. To je výrazně lepší oproti 380mAh u Gear S3. Poslední zmíněnou informací je využití technologie PLP (panel level packaging). Jde o nový výrobní proces, který umožňuje vytvořit menší základní desky a zároveň je finančně méně náročný. Znamenalo by to tedy, že by tělo hodinek nemuselo být tak rozměrné. Případně díky zmenšení vnitřní elektroniky by šlo vzniklou rezervu vyplnit právě větší baterií.

Jak již bylo zmíněno, představení se očekává v srpnu, což je opravdu brzy. Lze tím pádem předpokládat, že se v nejbližších týdnech dočkáme i podrobnějších informací o chystaném produktu. O všem budeme průběžně informovat.

Zdroje: androidauthority.com, twitter.com, sammobile.com

reklama
reklama

David Pilař

Student IT, softwarový tester a nadšenec do technologií všeho druhu. Ve volném čase poslouchá hudbu, fotí telefonem a rád se projede na kole.

Komentáře

Petr Hošek

8. 7. 2018, 7:55
Android aplikace

V menším těle proč, právě velikost gear s3 frontier se mi líbí, proto jsem je koupil, a proč by dělali hodinky s wear os, kdyz tizen funguje skvěle??? Kachna.

Libor Foltýnek

9. 7. 2018, 6:18

Protože dámské hodinky :)
A znám i dost chlapů, kteří mají raději S2, protože S3 jsou na ně prostě moc velké.
Pro je mě velikost S3 akorát, takže doufám v tu větší baterii :)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim