reklama

Skype aktualizuje, těšit se můžeme na „starou“ funkci

Skype aktualizuje, těšit se můžeme na „starou“ funkci
2018-07-18T09:53:01+01:00
• 18. 7. 2018
3

Již během letošního července budou moci všichni uživatelé služby Skype nahrávat probíhající videohovory, a to přímo v rámci aplikace pro iOS a Mac. Nová funkce bude fungovat pouze v rámci cloudu a v praxi ji využijete hlavně při skupinových hovorech či během sdílení obrazovky. 

Jedno je jisté, jakmile uživatel spustí nahrávání, ostatní účastníci budou o této činnosti okamžitě informováni. Tuto funkci mimo jiné potvrdil také samotný Microsoft. 

„Nahrávání videohovorů bude založeno na cloudovém systému. Jakmile uživatel zahájí nahrávání, všichni účastníci hovoru budou o této skutečnosti informováni pomocí upozornění,“ prohlásil Microsoft na své konferenci. 

Skype přinese zastaralé funkce

Nebudeme vám lhát a rovnou přiznáme, že Skype, respektive Microsoft zaspal dobu. Internetová služba Skype tu s námi je pěkných patnáct let, ovšem doposud bylo možné hovory nahrávat pouze skrze aplikace třetích stran. Uživatelé iOS či Mac zařízení to měli o něco jednodušší, neboť mohli v rámci svého systému využít nativní aplikaci QuickTime. Na druhou stranu o nahrávání nebyli ostatní účastníci nijak informováni. Novou funkci pro Skype tak s otevřenou náručí vítáme. 

Další očekávanou novinkou je aktualizovaná aplikace pro desktopy, jež nabídne lehké úpravy a uživatelské prostředí podobné mobilní verzi. Komunikační službu Skype na operačním systému iOS a macOS používá opravdu jen hrstka uživatelů. Většina lidí raději zvolí nativní službu FaceTime, popřípadě Hangouts. Skype to tedy bude mít opravdu velmi těžké, protože konkurence je opravdu veliká a silná. Tak či onak jsou změny vítané.

Používáte Skype na svém mobilním telefonu? Napište nám do komentářů

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Janek Fanek

18. 7. 2018, 14:36

Ano používám na Androidu a protistrana na Windows

Jaroslav Jereš

18. 7. 2018, 13:53

Používám,hlavně na komunikaci s dcerou,která žije v Austrálii.Jsem s ní celkem spokojený.

Zdeněk Koutský

18. 7. 2018, 14:26

Tak paráda. Přesně na takové chvíle jsou podobné služby perfektní. Ať se Vám daří! :-)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim