reklama

Qualcomm představil nový čip, poprvé se objevuje v bezdrátových sluchátkách

Qualcomm představil nový čip, poprvé se objevuje v bezdrátových sluchátkách
2018-07-02T16:44:36+02:00
• 2. 7. 2018

Společnost Qualcomm představila zcela nový čip s označením QCC3026. Jedná se o procesor, který disponuje vylepšenými protokoly Qualcomm TrueWireless Stereou. Tento protokol údajně zaručuje velmi kvalitní zvuk, jenž uživatel ocení hlavně při poslechu hudby s bassy. 

Qualcomm taktéž uvádí, že snížila spotřebu baterie až o 50 % ve srovnání s předchozí generací. Pojďme se ale společně podívat na ostatní funkce čipu. 

Qualcomm čip a jeho první nástup

Procesor Qualcomm Low Power Bluetooth QCC3026 nabízí velmi malé konstrukční rozměry, proto jej mohou výrobci implementovat do takto malých sluchátek, čehož si můžete všimnout na fotografii výše. Je zde implementován také 32bitový subsystém s frekvencí 32 MHz. Výrobce do procesoru také umístil technologii Qualcomm Broadcast Audio, Qualcomm TrueWirelles Stereo, Qualcomm TrueWirelles Plus a Qualcomm aptX pro zlepšení celkového poslechu.

Skvělou zprávou je, že se zde nachází podpora pro služby hlasového asistenta. V praxi tak budete moci zadávat hlasové povely, díky čemuž například zjistíte, jaké je počasí. O spárování s mobilním telefonem a jiným zařízením se stará nejnovější technologie Bluetooth ve verzi 5.0, která nabízí velmi nízkou spotřebu energie. 

Pro „audiofily“ je připravena také funkce Quake Canceltion Technology Qualcomm cVc pro potlačení šumu a ozvěny. Společnost OPPO uvedla vůbec první bezdrátová sluchátka, viz. fotografie výše, která jsou tímto procesorem vybavena. Ta by se na trh měla dostat v průběhu tohoto roku. Podle slov společnosti Qualcomm „uživatelé touží po sluchátkách, která mohou používat celý den, když jsou například doma, v kanceláři či venku na procházce“. 

Zdroj: fonearena.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim