reklama

Photoshop se na iPad prý dostane již během příštího roku

Photoshop se na iPad prý dostane již během příštího roku
2018-07-14T12:59:43+02:00
• 14. 7. 2018

Adobe je softwarová firma zaměřená na oblast počítačové grafiky, publikování a předtiskové přípravy. Je známá zejména jako autor standardů PostScript a PDF a výrobce grafických programů Adobe Photoshop a Adobe Illustrator a programů pro publikování či čtení PDF dokumentů Adobe Acrobat (Standard či Pro) / Adobe Reader.

Adobe má nyní zálusk na mobilní operační systém iOS, na který chce během příštího roku nasadit „plnou verzi“ aplikace Photoshop. Aplikace bude samozřejmě k dispozici pouze pro iPady. S touto informací přišla společnost Bloomberg. 

Dávalo by to smysl, neboť spousta uživatelů by si takovou aplikaci ve svém iPadu přála mít. K oficiálnímu představení tabletové aplikace by s největší pravděpodobností mělo dojít na konferenci MAX, což je říjnová událost stvořena přímo pro kreativní tvůrce – grafiky, fotografy a tak dále. 

Photoshop bude výhradně pro iPad

Nepřímo tuto skutečnost potvrdil také vedoucí služby Creative Cloud, Scott Belsky, který prohlásil, že společnost Adobe pracuje na zcela novém provedení Photoshopu. Belsky v jednom z rozhovoru řekl, že jeho touhou je co nejdříve novinku dostat na trh. Prý je zapotřebí, aby se nový produkt stal sofistikovaným a výkonným nástrojem, který by se velmi podobal desktopové aplikaci Phostohop, a aby fungoval na moderním zařízení, jako je iPad.

Adobe již několik takových doprovodných aplikací pro iPhone a iPad nabízí, jedná se například o Photoshop Fix pro základní retuše. Dále například Photoshop Express pro základní úpravu fotografií a vytváření koláží. Mezi poslední dvě doprovodné aplikace patří Photoshop Sketch a Photoshop Mix. 

Od plné verze Photoshopu očekáváme hlavně širší nabídku nástrojů, díky kterým uživatelé budou moci vytvářet větší projekty na svém iPadu. Aplikace s největší pravděpodobností bude pojmenována jako Photoshop CC for iPad a bude zcela zdarma. 

Zdroj: macrumors.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat