reklama

LG a Samsung ohlašují finanční výsledky

LG a Samsung ohlašují finanční výsledky
2018-07-09T08:30:57+02:00
• 9. 7. 2018

Dva největší výrobci chytrých zařízení pocházející z Jižní Koreje oznámili své finanční výsledky za druhé čtvrtletí tohoto roku. Zatímco společnost Samsung tentokrát nevykázala nijak přesvědčivá čísla, druhý zástupce v podobě firmy LG si na konečná čísla nemůže vůbec stěžovat. I přesto analytici k oběma producentům mají pár výtek, které se údajně projevují negativně v aktuálních výsledcích.

Vysoké náklady a špatná prodejnost

Za druhé čtvrtletí se Samsungu podařilo dosáhnout na zisk ve výši 13,25 miliard dolarů. To ani z daleka nepřesahuje ten rekordní za první čtvrtletí (14,5 miliard dolarů). Celkové výnosy činily 56,2 miliard dolarů, ale i ony teď klesly, a to konkrétně k hodnotě 52 miliard dolarů. Analytici to dávají za vinu slabým prodejům nejnovějšího modelu Galaxy S9 a celkovému zpomalení značky v oblasti chytrých telefonů. Naopak jejich spasitelem byl segment čipových sad, kde evidují meziroční nárůst zhruba o 50 %.

Příjemný nárůst má za sebou společnost LG, u níž tržby stouply o 16,1 %, oproti stejnému období v předchozím roce, na 691,11 milionů dolarů. Výnosy odpovídají částce 13,9 miliard dolarů a nárůstu 3,2 %. Navíc analytici dodávají, že zisk by mohl být ještě vyšší, kdyby výrobce neinvestoval vyšší částky do marketingu u nových zařízení, jako je například model G7 ThinQ.

Zdroje: news.samsung.com, reuters.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat