reklama

Android Auto je bezpečnější než jiné infotainmenty

Android Auto je bezpečnější než jiné infotainmenty
2018-07-05T19:53:35+01:00
• 6. 7. 2018

Nadace AAA ze Spojených států zaměřená na bezpečnost provozu vydala oficiální tiskovou zprávu k informačním systémům ve vozidlech. Výsledek výzkumu příliš nepotěší samotné výrobce automobilů, protože hraje v jejich neprospěch. Pracovníci si vzali na paškál konkrétně chytré řešení od Googlu, Applu a standardní infotainment z aut Honda, Ford, Chevrolet, Kia, Ram (Dodge).

Google s Applem vítězí

Systém Android Auto je údajně pro řidiče méně rušivý než klasický panel od automobilky. Až o 24 % lze rychleji uskutečnit hovory nebo v průměru o 31 % dokážete rychleji nastavit navigaci u Android Auto či Apple CarPlay – přesněji do 33 sekund. Podle nadace AAA má schopnost rychle plnit úkoly zásadní vliv na bezpečné používání systémů. Stačí více než dvě sekundy nesledovat vozovku před sebou a zdvojnásobňujete riziko nehody.

Testované vozidla a jejich systémy:

  • Honda Ridgeline RTL-E, model. rok 2017 (HondaLink)
  • Ford Mustang GT, model. rok 2017 (SYNC 3)
  • Chevrolet Silverado LT, model. rok 2018 (MyLink)
  • Kia Optima, model. rok 2018 (UVO)
  • Ram 1500 Laramie, model. rok 2018 (Uconnect)

Procenta navíc mohou nepatrně klesnout v závislosti na modelu automobilu, protože některá vozidla zobrazují obsáhlejší obsah během cestování. V každém případě by řidiči neměli používat tyto pokrokové systémy ke složitějším úkolům. Nakonec v našich končinách Android Auto nemá zatím téměř žádnou podporu ze strany Googlu, ale vše se může v budoucnu změnit jako například u technologie Android Pay.

Zdroj: aaafoundation.org

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim