reklama

Blancco zveřejnil nejčastější opravy u Android i iOS zařízení

Blancco zveřejnil nejčastější opravy u Android i iOS zařízení
2018-07-20T14:29:54+01:00
• 20. 7. 2018

Společnost Blancco Technology Group právě zveřejnila oficiální tiskovou zprávu týkající se oprav mobilních zařízení. Zatímco repasované telefony s operačním systémem Android ztrácejí hlavně výkon, tak jablečná zařízení výrazně strádají po stránce konektivity. Roztříštěnost platformy Android mezi vícero výrobce nepřináší tak jasnou situaci jako u konkurenčního Applu, kde je jen jedna modelová řada telefonů.

Samsung a Xiaomi na špici

Telefony od Samsungu jsou nejčastěji opravovanými (27,4 %), avšak je potřeba zároveň dodat, že jihokorejský gigant má největší podíl na mobilním trhu mezi všemi dodavateli Android zařízení. Druhou příčku zabírá Xiaomi (14,2 %) a třetí pozice patří Motorole (9,6 %). Z opačné části tabulky potěšíme majitele zařízení OnePlus, které bylo opravováno jen v 2,5 % případů či zařízení Lenovo s 2,7 %.

U Applu nejhůře dopadl model iPhone 6 s iPhonem 6s, přičemž verze s přívlastkem Plus mají více než dvojnásobně méně poruch. Naopak nejlépe dopadl iPhone 8 Plus s iPhonem X. Jestliže se podíváme na konkrétní problémy, tak zařízení s Androidem trpí především s výkonem, fotoaparátem, mikrofonem a nabíjením baterie. Před odlišné problémy je postaven kalifornský Apple, jejichž iPhony mívají potíže s funkcí Bluetooth, Wi-Fi, sluchátky nebo mobilními daty.

Zdroj: blancco.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim