reklama

Blancco zveřejnil nejčastější opravy u Android i iOS zařízení

Blancco zveřejnil nejčastější opravy u Android i iOS zařízení
2018-07-20T14:29:54+01:00
• 20. 7. 2018

Společnost Blancco Technology Group právě zveřejnila oficiální tiskovou zprávu týkající se oprav mobilních zařízení. Zatímco repasované telefony s operačním systémem Android ztrácejí hlavně výkon, tak jablečná zařízení výrazně strádají po stránce konektivity. Roztříštěnost platformy Android mezi vícero výrobce nepřináší tak jasnou situaci jako u konkurenčního Applu, kde je jen jedna modelová řada telefonů.

Samsung a Xiaomi na špici

Telefony od Samsungu jsou nejčastěji opravovanými (27,4 %), avšak je potřeba zároveň dodat, že jihokorejský gigant má největší podíl na mobilním trhu mezi všemi dodavateli Android zařízení. Druhou příčku zabírá Xiaomi (14,2 %) a třetí pozice patří Motorole (9,6 %). Z opačné části tabulky potěšíme majitele zařízení OnePlus, které bylo opravováno jen v 2,5 % případů či zařízení Lenovo s 2,7 %.

U Applu nejhůře dopadl model iPhone 6 s iPhonem 6s, přičemž verze s přívlastkem Plus mají více než dvojnásobně méně poruch. Naopak nejlépe dopadl iPhone 8 Plus s iPhonem X. Jestliže se podíváme na konkrétní problémy, tak zařízení s Androidem trpí především s výkonem, fotoaparátem, mikrofonem a nabíjením baterie. Před odlišné problémy je postaven kalifornský Apple, jejichž iPhony mívají potíže s funkcí Bluetooth, Wi-Fi, sluchátky nebo mobilními daty.

Zdroj: blancco.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim