reklama

Aplikace Firefox pro Android přechází do fáze údržby

Aplikace Firefox pro Android přechází do fáze údržby
2018-07-10T17:45:13+02:00
• 10. 7. 2018

Webový prohlížeč Firefox jistě dlouho představovat nemusím. Své popularitě se těší především u uživatelů PC. Jako alternativu jej nicméně mohou zvolit i uživatelé mobilních operačních systémů. V případě operačního systému Android nicméně nyní dochází k přesunu aplikace do tzv. fáze údržby.


foto: mo.bi

Fáze údržby značí u aplikace stav, kdy budou uživatelé dostávat pouze bezpečnostní záplaty a opravy zjištěných chyb. Na nové funkce však uživatelé budou čekat již marně.

Dle zástupců Mozilly to ale rozhodně neznamená, že končí vývoj mobilních aplikací. Otázkou je, co si pro nás společnost vůbec chystá. Asi nejvíce se spekuluje o tom, že by mohla Mozilla pracovat na novém prohlížeči, který bude založen na Android Components. Android Components je balík knihoven, které vývojářům poslouží právě například při tvorbě vlastního prohlížeče.

Nic z toho nicméně potvrzeno nebylo. Samotný prohlížeč bude i nadále dostupný skrze Google Play. Pouze nových funkcí se s největší pravděpodobností již nedočkáme.

Přechod do režimu údržby je poměrně překvapivý. Není to ani rok, co Firefox aktualizoval svou mobilní verzi, ve které představil například nové uživatelské rozhraní. Mnozí zcela jistě čekali, že dojde k mnohem většímu propojení s klasickým prohlížečem, který se rovněž dočkal v posledním roce výrazných změn.

Zatím je ale asi příliš brzy na to, abychom tuto změnu mohli alespoň objektivně zhodnotit. Přeci jen stále nevíme, jestli se náhodou nedočkáme zcela nového prohlížeče nebo jiného projektu. Na další novinky si tak budeme muset počkat.

logo-app Firefox pro Android Mozilla zdarma ANDROID

Zdroj: xda-developers.com

reklama
reklama

Jiří Smrž

Fanoušek operačního systému Android, ale se zkušenostmi i s iOS a Windows Phone. Ve volném čase se rád věnuje sportům a sledování filmů nebo seriálů.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim