reklama

Instagram spouští IGTV, konkurenta pro YouTube a další služby

Instagram spouští IGTV, konkurenta pro YouTube a další služby
2018-06-20T20:24:17+02:00
• 20. 6. 2018

Instagram byl původně dostupný jen pro iOS zařízení, přičemž na počátku se jednalo o sociální síť pro sdílení fotografií. Postupem času došlo k rozmachu na další platformy včetně webu. Už dávno se nejedná jen o sdílení fotografií. Mnoho uživatelů používá Příběhy, což je převzatá funkce pro sdílení videí a fotografií po dobu 24 hodin. Skrze Instagram lze také uskutečňovat i živé přenosy. Nyní jsme se na speciální akci v San Francisku dočkali další novinky v podobě IGTV.

IGTV aneb konkurent pro Youtube?

Mezi uživateli sociálních sítí se objevuje zkratka IG, která reprezentuje slovo Instagram. Toho využila tato sociální síť a novou funkci pojmenovala jednoduše IGTV. Jde vlastně o rozšíření stávajícího video formátu, čímž by mohla konkurovat například YouTube.

Instagram nově umožní nahrávat skrze aplikace pro mobily a web videa o délce až 1 hodinu – doposud jste mohli sdílet videa o maximální délce 1 minuty. Zatímco současná videa mají formát 1:1 nebo širokoúhlý (více méně), tak právě IGTV se bude soustřeďovat na maximální využití celého displeje, takže videa budou vertikální – ano, formát, proti kterému se bojuje nějakou dobu a získal označení VVS (Vertical Video Syndrome). Nyní se ale ukazuje, že právě tento formát dostane nový dech.

Videa budou podrobena kontrole a bude se dbát na to, aby se na Instagram nedostával škodlivý obsah. Základní nabídku najdete na kartě pro prozkoumání obsahu. K dispozici bude několik záložek, mezi kterými najdeme výběr pro vás, odběry, populární, pokračování ve sledování a podobně.

Novinka by měla být dostupná během následujících dnů až týdnů a nebude omezena jen na vybrané účty. V podstatě se jedná o masivní nasazení a kdokoliv bude moci začít nahrávat svůj obsah. V základu bude propojena s původní aplikací Instagram, ale zároveň bude k dispozici jako samostatná aplikace IGTV.

Zatím nevíme, jaký zde bude monetizační potenciál. Nyní bude hodně záležet na celém systému a jestli dokáže nabídnout lepší obsah než třeba Youtube. Zatím se bude jednat o nevyrovnaný boj a Instagram se bude muset hodně snažit.

logo-app Instagram Instagram Zdarma ANDROID logo-app Instagram Developer Zdarma iOS

Zdroj: techcrunch.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat