WWDC 2018: Apple představil univerzální aplikace pro iOS a macOS, co bude s App Store?

WWDC 2018: Apple představil univerzální aplikace pro iOS a macOS, co bude s App Store?
2018-06-05T09:21:10+02:00
• 5. 6. 2018

Apple v rámci své vývojářské konference představil novou funkci pro macOS a iOS. Ovšem ještě před tím nás Craig Frederighi ujistil, že se iOS nikdy nespojí s macOS v jeden operační systém. Zmínil se ale o úplně jiné věci.

Apple se vždy snažil o co nejlepší možné propojení mezi svými produkty. Jeho ekosystém je pro mnohé hlavním důvodem, proč jablečné stroje používat. Nyní se však cupertinská společnost rozhodla svůj ekosystém posunout na vyšší „level“. Potvrdila to mimo jiné na své konferenci WWDC 2018. Apple chystá zavedení vývojářského nástroje, díky kterému budou moci programátoři vyvíjet univerzální aplikace pro iOS a macOS.

Speciální vývojářský nástroj umožní vývojářům vytvářet takové aplikace, které budou bez problémů fungovat jak na počítačích s macOS, tak také na iPadech či iPhonech s iOS. Přínos pro vývojáře je zřejmý – ušetřené peníze za vývoj dvou aplikací. Programátoři totiž musí vytvořit aplikaci pro každou platformu zvlášť, což stojí nejen obrovské peníze, ale také čas. Místo dvou zcela odlišných verzí tak bude stačit pouze jedna, jež bude kosmeticky upravena, a to pro jednotlivé platformy.

WWDC2018: Univerzální aplikace pro macOS a iOS

Apple si od této novinky slibuje mnohem větší a kvalitnější propojení jeho ekosystémů, včetně usnadnění práce vývojářů třetích stran. Vytváření podobného typu aplikací je mnohem přívětivější. Podle oficiálního prohlášení se této novinky dočkáme již příští rok při představení nového operačního systému iOS a macOS. Apple však bude zveřejňovat beta verze pro registrované vývojáře, jak je již u amerického giganta zvykem.

Společnost Apple také zareagovala na současný stav Mac App Store, který se rozhodla lépe zorganizovat a celkově nyní obchod s aplikacemi působí více přehledně. Vlastně, vývojáři se v tomto případě inspirovali od App Store pro iOS, což je na první pohled zjevné. 

Zdroj: engadget.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Passionate Senior Editor at Dotekomanie.cz, where tech meets storytelling. Seasoned Sales Director, weaving technology into every success story, and relishing every moment of it!

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat