reklama

Vivo Y81 – střední třída s výřezem

Vivo Y81 – střední třída s výřezem
2018-06-24T18:00:11+01:00
• 24. 6. 2018

Společnost Vivo doplňuje svoji širokou nabídku telefonů o jednoho méně významného zástupce s označením Y81. Přestože představené zařízení zapadne mezi modely ze střední třídy, tak si vysloužilo velmi tenké rámečky a výrazný výřez pro mikrofon s přední kamerkou, což jsou charakteristické prvky spíše pro vyšší třídu. Čínský výrobce si nedal moc práce při jeho samotném vývoji, ale spíše upravil pouze hardwarovou stránku u již prodávaného přístroje.

Výřez je v kurzu

Vpředu můžeme vyhlížet 6,22palcový displej s rozlišením 1 520 x 720 pixelů a netradičním poměrem stran 19:9. Ve výřezu se ukrývá kamerka s rozlišením 5 megapixelů podporující funkci odemknutí obličejem. Uvnitř využijete osmijádrový procesor Helio P22 od MediaTeku běžící pod taktovací frekvenci 2 GHz, 3GB operační paměť RAM a 32GB úložiště, které samozřejmě lze rozšířit paměťovou microSD kartou.

Záda nesou 13megapixelový snímač fotoaparátu, LED blesk a baterii s kapacitou 3 260 mAh. Snímač otisků prstů není tentokrát přítomen. Softwarovou stránku zastupuje rozhraní FunTouch OS ve verzi 4.0, která odpovídá systému Android v nejnovější verzi 8.1 Oreo. Nakonec si zaslouží zmínku prodejní cena na domácním trhu, kde jej pořídíte za cenu v přepočtu 4 843 Kč bez daně a dalších poplatků.

Zdroj: fptshop.com.vn

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim