Tajemná Andromeda – interní emaily Microsoftu poodhalují kapesní Surface zařízení

Tajemná Andromeda – interní emaily Microsoftu poodhalují kapesní Surface zařízení
2018-06-30T17:59:20+02:00
• 30. 6. 2018
5

Z interní emailové komunikace Microsoftu unikly zajímavé informace, ke kterým se dostala redakce webu The Verge. Jde o podrobnosti ohledně projektu Andromeda, což je utajované zařízení, na němž společnost již minimálně dva roky pracuje. Až na pár uniklých patentů a referencí v operačním systému Windows 10 nevíme o tomto Surface přístroji nic detailního, nyní však přišlo zajímavé objasnění ohledně celého konceptu.

Email, o němž se původní článek zmiňuje, trochu podrobněji popisuje, co je vlastně Andromeda zač. Mělo by se jednat o zařízení, které odstartuje zcela novou kategorii počítačů. Nelze však hovořit zcela jednoznačně o počítači, Andromeda má totiž představovat jakési propojení PC a smartphonu.

Unikátní koncept

Andromeda bude, dle dosavadních informací, skládací zařízení s displejem rozděleným na dvě části. V místě ohybu displej doslova obklopuje hranu zařízení a v rozloženém stavu na sebe tyto dvě části navazují. Pokud jej složíme tak, že displeje směřují ven, stále jsou díky zahnutí navazující a na hraně lze zobrazit specifický obsah, například notifikace a podobně. Lepší představu poskytují předběžné 3D rendery.

„Je to nový kapesní přístroj Surface, který spojuje nové inovativní hardwarové a softwarové zkušenosti a vytváří opravdu osobní a všestranný počítačový zážitek,“ uvádí přímo uniklý email.

Na renderech lze vidět vyobrazené i pero. Právě to by mělo hrát klíčovou roli při práci s tímto přístrojem. Současné prototypy údajně využívají pero v kombinaci se speciálními aplikacemi na zápis poznámek či další, blíže nespecifikovanou, kreativní činnost.

 

Co se hardwaru uvnitř týče, nevíme zatím příliš mnoho podrobností. Spekuluje se jen o tom, že Microsoft experimentuje s využitím ARM procesoru. Není však jisté, jestli ve finále sáhne po čipu od Qualcommu, nebo Intelu.

Před šesti lety, když byl uveden Surface RT a Surface Pro, stanovil Microsoft nový směr pro další vývoj zařízení 2v1. Podobný úspěch se pak předpokládá i u Andromedy, která si však klade za cíl zkombinovat intuitivně smartphone a PC, zatímco původní Surface zařízení spíše kombinovala PC a tablet.

Nedávno jsme informovali o projektu Tiger Rapids, na němž pracuje Intel. Jde rovněž o zajímavý koncept využívající dva displeje, navíc se jej již údajně ujal Asus a Lenovo. Do konce roku bychom se minimálně jednoho z těchto zařízení měli dočkat, s tím že i Microsoft by Andromedu rád dotáhl do konce ještě letos. Jak však víme z minulosti, cokoliv se ještě může zvrtnout a na poslední chvíli může být celý projekt zrušen a zahozen.

Zdroje: neowin.net, theverge.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

David Pilař

Student IT, softwarový tester a nadšenec do technologií všeho druhu. Ve volném čase poslouchá hudbu, fotí telefonem a rád se projede na kole.

Komentáře

Ladislav Polický

4. 7. 2018, 18:26

Buhehe, „uniklý“ a náhodou k němu udělali i rendery, kdyby něco nebylo jasné z textu.

David Pilař

4. 7. 2018, 18:30

Ty rendery nejsou ofiko od Microsoftu. Je poměrně běžné, že k nepředstaveným zařízením dělají rendery fanoušci-grafici, třeba podle technických nákresů. Buhehe.

Ladislav Polický

5. 7. 2018, 9:41

Takže k neoficiálnímu úniku přidali neoficiální render a naznačili oficiální směr vývoje? Buhehe

David Pilař

5. 7. 2018, 13:44

Render je vytvořen na základě interních (tedy oficiálních) dokumentů a dřívějších spekulací i úniků. O Andromedě a její přípravě se mluví už od podzimu 2016, takže podkladů pro render, který nemusí být daleko od reality, je více než dost.

Zakousnu CZ

30. 6. 2018, 19:33

Obávám se, že z toho bude další „pokus, omyl“ Microsoftu

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat