reklama

Statistiky používání Instagramu jsou v přípravě

Statistiky používání Instagramu jsou v přípravě
2018-06-21T09:56:57+02:00
• 20. 6. 2018

Před měsícem jsme psali o chystajících se novinkách, které zamíří na Instagram. Mezi nimi byl i nástroj měřící čas, který Instagramu věnujete. Novinky, které přinesl portál TechCrunch, přináší nové pohledy na chystaný nástroj. Dále v článku se dozvíte, jak by mohl nástroj ve finále vypadat.

Statistiky o čase na IG: jak by mohly vypadat?

První, kdo objevil informace o nadcházejících novinkách, byla Jane Manchun Wong. Ta spadá pod křídla TechCrunch a je ohledně této novinky nejvěrohodnějším zdrojem. Generální ředitel vedlejší facebookové společnosti Kevin Systrom tuto novinku následně potvrdil na svém Twitteru. „Je to pravda, budeme vytvářet nástroje, které pomohou komunitě IG vědět více o stráveném čase na této síti. Je velmi důležité pochopit, jak čas strávený online ovlivňuje lidi,“ vysvětlil a de-facto přebral zodpovědnost do vlastních rukou.

Poněvadž se jedná o neoficiální vydání, ve finále se některé prvky mohou lišit. Fotografie však naznačují, že by tato podoba mohla být konečná. Nevydaná verze dle obrázků uživateli umožní kontrolovat, kolik času na této síti již strávil. Samozřejmostí pak je možnost nastavení denního limitu, přičemž po překročení onoho limitu uživatel obdrží upozornění. Nedojde k striktnímu uzamčení vašeho účtu, jelikož by to mohlo mít špatný dopad na inzerenty a firmy. Je tedy zřejmé, že novinka bude sloužit spíše pro osobní účely a přehled o stráveném čase, než být tímto nástrojem omezován. Aby nástroj byl efektivní, po překročení limitu se uživatel nedočká pouze jednoho oznámení, ale každých patnáct minut bude dostávat nové. To by dle IG mohlo pomoci k tomu uživatele se od sítě odpoutat. Síť dále nabídne upozornění, pokud jste již všechno viděli při rolování sítí.

Samotná aplikace dostala dále zkratky pro správu notifikací a tím by měla působit méně rušivě. Statistiky užívání se pak nachází pod novým tlačítkem, které se nachází na vašem profilu. To následně rozbalí nabídku, pod kterou naleznete tlačítko „usage insights“. To slouží pro zmíněnou statistiku.

Díky oznámení generálního ředitele můžeme update s těmito novinkami, ač není jisté, kdy přesněji, očekávat. Každopádně několik novinek přibylo a nástroj začíná dostává reálnější podobu.

Zdroj: techcrunch.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jsem studentem 4. ročníku oboru informační technologie. Ve svém volném čase se věnuji psaní článků, kódování webů, vektorové grafice, občasnému hraní a hlavně své přítelkyni. Rád si pohraji i s hardwarem počítače, na který však nemám peníze.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat