reklama

Instagram – nově vlastní aktivita a sdílení do Příběhů

Instagram – nově vlastní aktivita a sdílení do Příběhů
2018-05-23T07:44:58+01:00
• 23. 5. 2018

Testování možnosti sdílet příspěvky v sociální síti Instagram do svých příběhů již pár měsíců probíhalo. Testování dospělo do úspěšného konce a novinka v podobě převzetí cizích příspěvků do svých příběhů dostalo reálnou podobu. Příspěvek ve vašem Instastory je v podobě nálepky. Jedním kliknutím pak uživatele přesune na originální příspěvek.

Skvělou možností je také vypnutí onoho sdílení. To je v základu povoleno, a pokud nechcete, aby uživatelé sociální sítě přebírali vaše příspěvky do jejich příběhů, lze tuto možnost v nastavení jednoduše vypnout.

Síť momentálně v odvětví příběhů roste raketovým tempem. Novinek byla v poslední době opravdu velká proce. Nahrávání více fotek najednou, příspěvky z jiných aplikací či podpora hudby a soundtracků nejsou výjimkou. Instagram, zdá se, nepřestává a své uživatele zásobuje dále novými a novými funkcemi.

Zatímco uživatelé Androidu si mohou již užívat této skvělé funkce, iOS uživatelé se dočkají v následujících dnech.

„Emoji bar“: nový způsob komentování

Ve fázi „prototypu“ se též nachází nástroj pro komentování. Ten je v podobě pásu s rychlým výběrem emotikonů. Nachází se zde i tlačítko pro označování přátel.

Odhalen byl také kousek kódu, který naznačuje možnost komentáře přímo z notifikačního menu vašeho zařízení bez nutnosti otevření samotné aplikace Instagram.

Zjistěte, kolik času trávíte na síti Instagram.

Sociální síť Instagram je hojně užívanou aplikací a mnoho lidí na ní tráví denně opravdu mnoho času. Zmíněné úniky kódů naznačují, že se v blízké době dočkáme funkce, která dokáže zobrazit reálné statistiky ohledně stráveného času v aplikaci. Funkce se jmenuje „Usage Insights“ a není zatím jasné, zda zobrazí kompletní čas strávený na Instagramu (což by pro některé z nás mohlo být opravdu vysoké číslo) či v kratších časových rozmezích jako je den, týden apod. Tato funkce i skvěle poslouží k jakési rodičovské kontrole. Rodiče tak mohou mít přehled nad tím, kolik času nad sítěmi tráví jejich ratolesti.

Odhalené kódy položkou „slideout_menu_time_spent“ o této funkci konkrétně vypovídají.

Google I/O konference odhalila aplikaci, díky které lze mít přehled o denní aktivitě v různých aplikacích. Nastavení maximálního času, který chceme v aplikaci strávit, je zde vítanou funkcí. Google se snažil poukázat na to, jak lidé tráví až příliš mnoho času v těchto poutavých aplikacích a nechávají si mnohé unikat mezi prsty.

Instagram se tedy inspiroval a funkcí „Usage Insights“ si tuto vlastnost propůjčuje. Jestli však půjde nastavovat časovač, to není známo.

Zdroje: engadget.com, techcrunch.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jsem studentem 4. ročníku oboru informační technologie. Ve svém volném čase se věnuji psaní článků, kódování webů, vektorové grafice, občasnému hraní a hlavně své přítelkyni. Rád si pohraji i s hardwarem počítače, na který však nemám peníze.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat