reklama

Instagram zveřejnil nové funkce v podobě videohovorů a AR filtrů

Instagram zveřejnil nové funkce v podobě videohovorů a AR filtrů
2018-06-29T12:33:51+02:00
• 28. 6. 2018

Pojďme společně zavítat na již proběhlou konferenci vývojářů F8, kterou pořádala americká společnost Facebook. V rámci této konference byla oznámena hned celá řada nových funkcí pro sociální síť Instagram. A právě tyto funkce by v budoucnu měly mít velký vliv na to, jak budeme sdílet své fotografie s ostatními. 

Instagram v minulém týdnu oficiálně spustilo službu IGTV, která se má stát konkurencí pro největší video portál YouTube. Veškeré funkce, které nyní zmíníme, budou k dispozici na dvou hlavních mobilních platformách – Android a iOS. 

Mimo IGTV si pro nás Instagram připravil také nové videohovory, vlastní AR filtry navržené třetími stranami a kompletně předělanou kartu Prozkoumat. O této kartě jsme vás však nedávno informovali, článek si můžete přečíst na tomto odkazu. 

Instagram – nové videohovory a AR filtry

Nicméně, zpět k videohovorům. Tuto novou funkci budete moci vyvolat v takzvaném Directu, tedy v místě, kde se nachází veškerá vaše komunikace s přáteli a dalšími uživateli Instagramu. Videohovor budete moci zahájit jen nejen s jednou osobou, ale také celou skupinou, ve které mohou být až čtyři uživatelé. 

Má to však háček. Jestliže budete chtít s někým navázat videohovor, budete tak moci učinit pouze ve chvíli, kdy máte s vybraným uživatelem aktivní vlákno. To v praxi znamená, že jste spolu již v minulosti komunikovali, například pomocí InstaStory. Důležité je, aby dotyčná osoba reagovala, protože pokud nepošle ani písmenko, videohovor nebude možné uskutečnit. 

Nejzajímavější novinkou je ale pravděpodobně přidání vlastních AR filtrů pro InstaStory. Společnost Instagram vůbec poprvé pustila do vývoje třetí strany, které tyto filtry nechala vytvořit. Aktuálně jsou k dispozici filtry od Ariana Grande, NBA a BuzzFeed. Tyto filtry fungují na stejném principu jako u konkurenčního Snapchatu. Pomocí filtrů budete moci svou fotografii obohatit virtuálními efekty a objekty.

Zdroj: theverge.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat