reklama

Huawei MediaPad C5 je na cestě

Huawei MediaPad C5 je na cestě
2018-06-21T18:24:12+02:00
• 21. 6. 2018

Pomalu blížící se veletrh spotřební elektroniky IFA v Berlíně, který letos proběhne koncem srpna, by mohl navštívit také jeden z připravovaných tabletů od společnosti Huawei. Model MediaPad M5 z února zřejmě doplní v nabídce další tablet s názvem MediaPad C5 skrytý jen pod kódovým označením Monet. V každém případě čínský výrobce bude novinku směřovat na nejméně náročné uživatele s minimálními hardwarovými nároky.

Žádná nadstandardní výbava

Součástí prozatímního seznamu specifikací má být 8palcový displej s rozlišením 1 920 x 1 200 pixelů. Hlavní pohonnou jednotku vytvoří osmijádrový procesor Snapdragon 435 (1,4 GHz) od Qualcommu a grafický čip Adreno 505, ke kterému připojí operační paměť RAM o velikosti 3/4 GB nebo interní úložiště s kapacitou 64/128 GB (dle zvolené varianty). K tomu navíc chystají dvě rozdílné verze – WiFi (MON-W19) a podporující LTE sítě (MON-AL19(B)).

Testovací zařízení sice běželo pouze pod systémem Android ve verzi 7.0 Nougat, ale odstup několika měsíců do oficiálního představení nejspíš zařídí nasazení nejnovější verze 8.0 Oreo. Spekulace o tom, že MediaPad C5 bude plnit roli nástupce pro některý z nyní dostupných zařízení s přívlastkem Lite, nemusí být úplně pravdivá. Spíše se můžeme přiklánět k variantě, že Huawei chce mít co nejširší portfolio.

Zdroj: mobielkopen.net

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim