Ředitel z HMD Global ukázal první prototypy

Ředitel z HMD Global ukázal první prototypy
2018-06-27T16:00:20+02:00
• 27. 6. 2018

Pod znovuzrozenou značkou Nokia do dnešního dne dorazilo již spoustu nových zařízení a produktový ředitel společnosti HMD Global právě teď nechal běžné uživatele nahlédnout do kuchyně pod pokličku. Přímo Juho Sarvikas zveřejnil několik fotografií, na kterých jde vidět, jak probíhá takřka celý vývoj telefonů z pohledu designového zpracování. Jmenovitě se můžete podívat na modely s názvem Nokia 1, Nokia 8110 4G a Nokia 8 Sirocco.

3D technologie v hlavní roli

Jak je ze samotných snímků zřejmé, tak firma využívá nejnovější 3D technologii tisku, díky které mají ihned k dispozici první prototypy telefonů. Všechny tři modely jednoznačně prochází vrstveným sestavováním. To znamená, že hrubý prototyp postupně vylepšují až do vytvoření konečného produktu. Nicméně občas dochází ke změnám zpětně, kdy skoro na konci u zařízení přeskládají jednotlivé prvky.

Například u finální podoby Nokie 1 je přesunuto logo firmy, konstrukce je v rozích decentněji zakulacená, spodní brada nemá žádný průduch reproduktoru nebo senzor zadního fotoaparátu má jiný tvar. Naopak u Nokie 8110 4G nedošlo k téměř žádným úpravám. Poslední Nokia 8 Sirocco prošla daleko opatrnějším vývojem, což dokládají vedle sebe seřazené prototypy. Od obyčejného plastu se novinka probrala až k prémiovému sklu.

Zdroj: androidheadlines.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat