Google+ si zřejmě vypůjčí bývalou vlastnost Twitteru

Google+ si zřejmě vypůjčí bývalou vlastnost Twitteru
2018-06-06T07:28:37+02:00
• 6. 6. 2018

Google+ stále existuje a stále se pracuje na vylepšování. Není to tak dávno, co jsme se dočkali oznámení, že se pracuje na nové verzi, zejména z pohledu mobilní aplikace. Ta se již dočkala několika aktualizací a můžeme konstatovat, že se postupně zrychluje. V tuto chvíli nejsou dostupné jakékoliv zásadní novinky, ale redaktorům webu Android Police se podařilo rozborem zdrojového kódu zjistit, co se chystá.

Google+ bude nový Twitter? Asi ne…

Ve zdrojových kódech aplikace Google+ pro Android se podařilo objevit, že se plánuje nasazení nadpisů pro samotné příspěvky. Do této chvíle jste museli pro zvýraznění nadpisu použít formátování, například hvězdičky pro tučný text. Nově zde ale bude možnost napsání nadpisu, což bude oddělená část od zbytku textu.

Přímo v aplikaci se objevuje i informace, že nadpis může být dlouhý pouze 140 znaků. Jakoby vývojáři v Googlu chtěli přinést zpět omezení z Twitteru, které už dávno neplatí. Od této novinky se očekává, že současně dojde ke změně vzhledu příspěvků, kde se dá větší grafický důraz nadpisům. Jestli se novinka dotkne i jiných částí, zatím nevíme.

Přílohy jako bonus

Kromě lepšího zvýraznění nadpisů se máme dočkat rozšíření podpory sdílených souborů. V tuto chvíli jakýkoliv odkaz je zobrazen stejně, pokud nepočítáme například fotografii nebo Youtube video. Nově ale bude možné lépe sdílet přílohy například soubory z Google Disku. Kromě odkazu se bude nabízet náhled, pokud k tomu bude mít druhá strana oprávnění, nebo jestli se bude jednat o veřejný dokument.

Samozřejmě můžete namítat, že něco podobného je již k dispozici, ale zde se jedná o pravděpodobně o hlubší integraci se službou Google Drive. Budeme si muset počkat, jak celá funkce bude vypadat a co všechno nabídne.

logo-app Google+ Google LLC Zdarma ANDROID logo-app Google+ Developer Zdarma iOS

Zdroj: androidpolice.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat