Google Datally přináší čtyři nové funkce pro úsporu dat

Google Datally přináší čtyři nové funkce pro úsporu dat
2018-06-21T06:59:37+02:00
• 21. 6. 2018
1

Datally je aplikace, kterou Google představil loni na podzim a slouží k úspoře dat. To se může hodit, obzvlášť v Česku, kde je dat v tarifu zpravidla málo za hodně peněz. Aplikace nyní dostala aktualizaci, která přichází se čtyřmi novými funkcemi, jež úsporu dat ještě více zjednoduší. Nově lze v telefonu nastavit datový limit pro režim hosta, nebo si můžete určit sami pro sebe denní datový limit.

Google Datally s novinkami

Pokud někomu občas půjčujete telefon a využíváte k tomuto účelu účet hosta, můžete nově skrze aplikaci nastavit zvlášť pro tento účet datový limit. Přátelé vám tak nevyčerpají větší objem dat, než kolik jim sami dovolíte. Pro odemčení dalších dat po vyčerpání lze nastavit heslo.

Další z nových funkcí je možnost stanovení denního datového limitu pro vás. Pokud si sami nedokážete nebo nechcete spotřebu kontrolovat, můžete tento úkol svěřit aplikaci. Princip je jednoduchý, zadáte kolik dat za den chcete maximálně vyčerpat a aplikace pohlídá, abyste tento limit nepřekročili.

Z hlediska nadměrné spotřeby dat může být z novinek dlouhodobě nejužitečnější blokování dat u nevyužívaných aplikací. Datally pozná, které aplikace jste již dlouho nespustili, a vypne u nich čerpání dat. Podle Googlu u některých uživatelů tyto aplikace spotřebují až 20 % z celkového datového objemu.

Poslední z novinek je mapa veřejných otevřených Wi-Fi sítí v okolí. To sice s úsporou dat přímo nesouvisí, ale využitím některé z nabízených sítí můžete svému datovému tarifu značně ulevit. U jednotlivých Wi-Fi sítí je navíc hodnocení, a tak hned víte, jak moc spolehlivé připojení bude. Sami pak můžete dle svých zkušeností danou síť ohodnotit.

logo-app Datally: mobile data-saving & WiFi app by Google Google LLC Zdarma ANDROID

Zdroj: androidpolice.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

David Pilař

Student IT, softwarový tester a nadšenec do technologií všeho druhu. Ve volném čase poslouchá hudbu, fotí telefonem a rád se projede na kole.

Komentáře

Jo ale třeba Google play services to neomezí a ten mi saje data jak praštěnej. A to jsem na WiFi 50% času. Ale Google to potřebuje zrovna, když nemám signál na WiFi ????

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat