reklama

Flipgrid: Microsoft získal aplikaci, kterou použije pro vzdělávání

Flipgrid: Microsoft získal aplikaci, kterou použije pro vzdělávání
2018-06-21T16:53:48+01:00
• 21. 6. 2018

Redmondská společnost nově získala aplikaci Flipgrid, která využívá krátké videoklipy k vytváření plánů pro společnou výuku. Startup Minneapolis, která začal jako Vidku, měl na začátku svého působení obrovská nárůst. Společnost byla velmi často spojována se svým růstem například Instagramu či Snapchatu, neboť začátkem loňského roku zaznamenala meziroční růst o 800 %, tedy alespoň co se počtu uživatelů týká.

Tato čísla jistě hrála velkou roli, když se Microsoft rozhodoval, zda aplikaci Flipgrid odkoupí. Nicméně směr redmondské firmy je jasný – konkurovat Googlu a jeho kategorii Chromebook. Microsoft v květnu loňského roku dokonce sám zahájil vzdělávací variantu pro Windows 10. 

Flipgrid skvěle zapadá do plánů Microsoftu

Je tedy zřejmé, jak aplikace Flipgrid zapadá do plánů společnosti Microsoft. Zajímavostí však je, že už jednu vzdělávací aplikaci integrovanou má, a to přímo ve službě Office 365 Education. Skvělou informací je, že i v tomto případě se bude jednat o službu, kterou bude společnost školám nabízet zcela zdarma. Ti, kteří již účet mají a zaplatili poplatek, budou získávat určité náhrady. 

K dispozici je i aktualizace aplikace. Společnost Microsoft vše odhalí na začátku dubna, a to v rámci vzdělávací konference Flipgrid. Podmínky smlouvy mezi Microsoftem a Minneapolisem dosud nebyly zveřejněny. 

Zdroj: techcrunch.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim