reklama

Prodeje chytrých telefonů mírně stouply

Prodeje chytrých telefonů mírně stouply
2018-06-01T11:09:05+01:00
• 1. 6. 2018

Nově vydaná statistika od analytické společnosti Gartner přibližuje aktuální podobu trhu s chytrými telefony z pohledu prodejnosti koncovým uživatelům. V meziročním srovnání došlo celkově k mírnému nárůstu, který částečně vyplnil díru v tržbách za předchozí období. Zatímco tradiční výrobci se mohou pochlubit jen nevýraznými rozdíly, tak za největším úspěchem stojí čínská firma Xiaomi.

Nízké ceny jako hlavní tahák

Loňský rok byl uzavřen s poklesem 6,3 %, ale první čtvrtletí 2018 opět vyhnalo čísla nahoru, a to dokazuje nárůst o 1,3 % na 383,5 milionů zařízení. První místo patří jihokorejskému Samsungu, i když dokázal prodat o 0,3 % méně telefonů. Toho využil Apple, kterému naopak patří nárůst o 0,4 %. Nejvýraznější čísla zaznamenal Huawei (+ 1,5 %) a především Xiaomi s rekordním navýšením podílu o rovné 4 %.

Důvodem je zvýšená poptávka po cenově dostupných modelech a nastavené velmi nízké ceny. Gartner do budoucna předpovídá minimální růst, za nímž může stát stále silnější konkurence a zpomalení prodejů na velkých trzích (např. v Číně). Nakonec čím dál agresivnější strategie ze strany Xiaomi či Huaweie by mohlo zapříčinit sesazení společnosti Samsung z momentálně obývaného trůnu.

Zdroj: gartner.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim