reklama

Prodeje chytrých telefonů mírně stouply

Prodeje chytrých telefonů mírně stouply
2018-06-01T11:09:05+01:00
• 1. 6. 2018

Nově vydaná statistika od analytické společnosti Gartner přibližuje aktuální podobu trhu s chytrými telefony z pohledu prodejnosti koncovým uživatelům. V meziročním srovnání došlo celkově k mírnému nárůstu, který částečně vyplnil díru v tržbách za předchozí období. Zatímco tradiční výrobci se mohou pochlubit jen nevýraznými rozdíly, tak za největším úspěchem stojí čínská firma Xiaomi.

Nízké ceny jako hlavní tahák

Loňský rok byl uzavřen s poklesem 6,3 %, ale první čtvrtletí 2018 opět vyhnalo čísla nahoru, a to dokazuje nárůst o 1,3 % na 383,5 milionů zařízení. První místo patří jihokorejskému Samsungu, i když dokázal prodat o 0,3 % méně telefonů. Toho využil Apple, kterému naopak patří nárůst o 0,4 %. Nejvýraznější čísla zaznamenal Huawei (+ 1,5 %) a především Xiaomi s rekordním navýšením podílu o rovné 4 %.

Důvodem je zvýšená poptávka po cenově dostupných modelech a nastavené velmi nízké ceny. Gartner do budoucna předpovídá minimální růst, za nímž může stát stále silnější konkurence a zpomalení prodejů na velkých trzích (např. v Číně). Nakonec čím dál agresivnější strategie ze strany Xiaomi či Huaweie by mohlo zapříčinit sesazení společnosti Samsung z momentálně obývaného trůnu.

Zdroj: gartner.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat