reklama

Asus představil hodinky VivoWatch BP

Asus představil hodinky VivoWatch BP
2018-06-08T16:00:07+01:00
• 8. 6. 2018

Právě probíhající veletrh Computex v Tchaj-peji přináší třetí přírůstek do série VivoWatch od společnosti Asus. Už od samotného pohledu je znát, že se nejedná o úplně standardní chytré hodinky pro sportovce, ale nabízejí zatím poměrně výjimečnou funkci v tomto segmentu trhu. Novinka získala oficiální název VivoWatch BP (Blood Pressure) a díky dvěma speciálním technologiím umí snadno změřit váš krevní tlak nebo index de-stress.

Jen krok od zdravotnického zařízení

I když sami uvádějí, že se nejedná o zdravotnické zařízení, tak hromada přítomných senzorů jde myšlence naproti. Hodinky měří krevní tlak přes EKG a PPG senzory umístěné v předním tlačítku, které stačí držet stisknuté po dobu pouhých 15 sekund. Pro maximální přesnost jsou v provozu oba najednou. Algoritmus Health AI poskytuje zdravotní poradenství či například tipy pro snížení krevního tlaku.

Samozřejmostí je měření srdeční frekvence, monitoring kvality spánku a sledování fyzických aktivit. Všechny nasbírané údaje lze prohlížet v doprovodné aplikaci pro Android. Nasazený GPS modul umí í sdílet polohu s rodinou při turistice. Velmi příjemnou změnou prošla baterie, jejíž výdrž nově činí až 28 dnů při běžném používání.

Prodejní cena by se měla pohybovat okolo 169 dolarů (tj. cca 3 687 Kč). První na řadu přijde trh v Asii (od července), za ním Evropa (od srpna) a nakonec až Spojené státy (Q2 – Q3 2019) z důvodu nutného schválení od úřadu FDA.

Zdroj: asus.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat