reklama

Asus představil hodinky VivoWatch BP

Asus představil hodinky VivoWatch BP
2018-06-08T16:00:07+01:00
• 8. 6. 2018

Právě probíhající veletrh Computex v Tchaj-peji přináší třetí přírůstek do série VivoWatch od společnosti Asus. Už od samotného pohledu je znát, že se nejedná o úplně standardní chytré hodinky pro sportovce, ale nabízejí zatím poměrně výjimečnou funkci v tomto segmentu trhu. Novinka získala oficiální název VivoWatch BP (Blood Pressure) a díky dvěma speciálním technologiím umí snadno změřit váš krevní tlak nebo index de-stress.

Jen krok od zdravotnického zařízení

I když sami uvádějí, že se nejedná o zdravotnické zařízení, tak hromada přítomných senzorů jde myšlence naproti. Hodinky měří krevní tlak přes EKG a PPG senzory umístěné v předním tlačítku, které stačí držet stisknuté po dobu pouhých 15 sekund. Pro maximální přesnost jsou v provozu oba najednou. Algoritmus Health AI poskytuje zdravotní poradenství či například tipy pro snížení krevního tlaku.

Samozřejmostí je měření srdeční frekvence, monitoring kvality spánku a sledování fyzických aktivit. Všechny nasbírané údaje lze prohlížet v doprovodné aplikaci pro Android. Nasazený GPS modul umí í sdílet polohu s rodinou při turistice. Velmi příjemnou změnou prošla baterie, jejíž výdrž nově činí až 28 dnů při běžném používání.

Prodejní cena by se měla pohybovat okolo 169 dolarů (tj. cca 3 687 Kč). První na řadu přijde trh v Asii (od července), za ním Evropa (od srpna) a nakonec až Spojené státy (Q2 – Q3 2019) z důvodu nutného schválení od úřadu FDA.

Zdroj: asus.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim