ARM přidává jádro Cortex-A76 a čipy Mali-G76/V76

ARM přidává jádro Cortex-A76 a čipy Mali-G76/V76
2018-06-11T15:04:37+02:00
• 12. 6. 2018

Každoroční obnovování nabídek u výrobců chytrých telefonů vyžaduje také aktualizaci hardwarových komponent. Na to právě reagují u architektury ARM, kde byla oficiálně oznámena nová generace jádra Cortex. K tomu navíc přibaluje také lépe vybavené čipy Mali. Obě novinky bez rozdílu reagují na aktuální trendy v mobilních technologiích, berou v potaz požadavky méně náročných uživatelů a zároveň si připravují půdu pod nohama do blízké budoucnosti.

Stále vyšší výkon a nižší spotřeba

Představené jádro Cortex-A76 (7 nm) pracuje pod frekvencí 3,0 GHz a nahradí původní A75 (2,8 GHz, 10 nm), oproti kterému bude o 35 % výkonnější nebo až 4krát rychlejší při strojovém učení. V praxi budou jádra A76 spojována maximálně ve dvojici s větším množstvím jader Cortex-A55. Nicméně alespoň v začátcích mají levnější procesory stále nabízet starší Cortex-A75.

Druhá novinka v podobě grafického čipu Mali-G76 je postavena na 7nm výrobní technologii, což přináší o 50 % větší výkon ve srovnání s předchozí generací, o 30 % lepší energetickou účinnosti či 2,7krát rychlejší strojové učení v rámci umělé inteligence. Nakonec poslední sada Mali-V76 umí zpracovat videa až ve 8K kvalitě při 30 snímcích za sekundu a slibuje o 25 % kvalitnější záznam díky propracovanějšímu algoritmu.

Zdroj: developer.arm.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat