reklama

ARM přidává jádro Cortex-A76 a čipy Mali-G76/V76

ARM přidává jádro Cortex-A76 a čipy Mali-G76/V76
2018-06-11T15:04:37+02:00
• 12. 6. 2018

Každoroční obnovování nabídek u výrobců chytrých telefonů vyžaduje také aktualizaci hardwarových komponent. Na to právě reagují u architektury ARM, kde byla oficiálně oznámena nová generace jádra Cortex. K tomu navíc přibaluje také lépe vybavené čipy Mali. Obě novinky bez rozdílu reagují na aktuální trendy v mobilních technologiích, berou v potaz požadavky méně náročných uživatelů a zároveň si připravují půdu pod nohama do blízké budoucnosti.

Stále vyšší výkon a nižší spotřeba

Představené jádro Cortex-A76 (7 nm) pracuje pod frekvencí 3,0 GHz a nahradí původní A75 (2,8 GHz, 10 nm), oproti kterému bude o 35 % výkonnější nebo až 4krát rychlejší při strojovém učení. V praxi budou jádra A76 spojována maximálně ve dvojici s větším množstvím jader Cortex-A55. Nicméně alespoň v začátcích mají levnější procesory stále nabízet starší Cortex-A75.

Druhá novinka v podobě grafického čipu Mali-G76 je postavena na 7nm výrobní technologii, což přináší o 50 % větší výkon ve srovnání s předchozí generací, o 30 % lepší energetickou účinnosti či 2,7krát rychlejší strojové učení v rámci umělé inteligence. Nakonec poslední sada Mali-V76 umí zpracovat videa až ve 8K kvalitě při 30 snímcích za sekundu a slibuje o 25 % kvalitnější záznam díky propracovanějšímu algoritmu.

Zdroj: developer.arm.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat