App Store má 10x větší zisk než konkurenční Google Play

App Store má 10x větší zisk než konkurenční Google Play
2018-06-03T18:59:09+02:00
• 3. 6. 2018
3

Google Play, jakožto dnešní obchod s aplikacemi, si v porovnání s tehdejším Android Marketem vede opravdu výborně. Na druhé straně stojí společnost Apple se svým App Storem pro svá jablečná zařízení. Oba obchody jsou svými konkurenty, avšak App Store v něčem opravdu vyniká. Jsou to příjmy.

Google Play: „anroiďáci“ aplikace kupují jen zřídka

Podle Morgan Stanley Research vydělává App Store díky aplikacím a hrám oproti svému protějšku od Googlu až 4x více. Ačkoliv zde bylo zmíněno, že jsou výnosy Applu až desetinásobné, v tomto případě je třeba počítat s tím, že se jedná o čistý výdělek. Pokud si to přepočítáme na peníze vydělané z jednotlivých zařízení, hodnota se vyškrábe až na desetinásobek oproti Googlu.

V prvním čtvrtletí roku 2018 App Store zaznamenal příjmy 0.44 amerických dolarů za stažení. Výnos za stažení Google Play činil pouhých 0.1 dolaru. Pokud je řeč o konkrétních zařízeních, App Store získal až 5.08 dolarů, přičemž Google se svým Play Store pouhých 0.47 dolarů.

Za poslední 4 roky se výnosy Applu zvedly o 119 %. Pro Google tyto 4 roky v porovnání s Applem zase tak výnosné nebyly. Tržby z aplikací a her se zvýšily o pouhých 14 %, Googlu tak do kapsy o moc více peněz nespadlo. Je až neuvěřitelné, jak velký rozdíl mezi těmito zdánlivě podobnými službami ohledně výnosů je.

Zdroj: androidcentral.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jsem studentem 4. ročníku oboru informační technologie. Ve svém volném čase se věnuji psaní článků, kódování webů, vektorové grafice, občasnému hraní a hlavně své přítelkyni. Rád si pohraji i s hardwarem počítače, na který však nemám peníze.

Komentáře

Marian Langthaler

3. 6. 2018, 22:28

Me to divny neprijde. Apple se zaměřuje jen na lidi, co maj prachy, či jsou ochotný, za tyhle věci platit :)

David Nejeral

3. 6. 2018, 21:17

Protože jen uživatelé Apple jsou ochotni platit za něco, co je v Google play zdarma?

tím to opravdu není. na app store je mnoho profesionálních aplikací, které pro android neexistují a stojí dost peněz. navíc uživatele androidu často aplikace „kradou“, hlavně ty drahé

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat