reklama

App Store má 10x větší zisk než konkurenční Google Play

App Store má 10x větší zisk než konkurenční Google Play
2018-06-03T18:59:09+02:00
• 3. 6. 2018
3

Google Play, jakožto dnešní obchod s aplikacemi, si v porovnání s tehdejším Android Marketem vede opravdu výborně. Na druhé straně stojí společnost Apple se svým App Storem pro svá jablečná zařízení. Oba obchody jsou svými konkurenty, avšak App Store v něčem opravdu vyniká. Jsou to příjmy.

Google Play: „anroiďáci“ aplikace kupují jen zřídka

Podle Morgan Stanley Research vydělává App Store díky aplikacím a hrám oproti svému protějšku od Googlu až 4x více. Ačkoliv zde bylo zmíněno, že jsou výnosy Applu až desetinásobné, v tomto případě je třeba počítat s tím, že se jedná o čistý výdělek. Pokud si to přepočítáme na peníze vydělané z jednotlivých zařízení, hodnota se vyškrábe až na desetinásobek oproti Googlu.

V prvním čtvrtletí roku 2018 App Store zaznamenal příjmy 0.44 amerických dolarů za stažení. Výnos za stažení Google Play činil pouhých 0.1 dolaru. Pokud je řeč o konkrétních zařízeních, App Store získal až 5.08 dolarů, přičemž Google se svým Play Store pouhých 0.47 dolarů.

Za poslední 4 roky se výnosy Applu zvedly o 119 %. Pro Google tyto 4 roky v porovnání s Applem zase tak výnosné nebyly. Tržby z aplikací a her se zvýšily o pouhých 14 %, Googlu tak do kapsy o moc více peněz nespadlo. Je až neuvěřitelné, jak velký rozdíl mezi těmito zdánlivě podobnými službami ohledně výnosů je.

Zdroj: androidcentral.com

reklama
reklama

Jsem studentem 4. ročníku oboru informační technologie. Ve svém volném čase se věnuji psaní článků, kódování webů, vektorové grafice, občasnému hraní a hlavně své přítelkyni. Rád si pohraji i s hardwarem počítače, na který však nemám peníze.

Komentáře

Marian Langthaler

3. 6. 2018, 22:28
Android aplikace

Me to divny neprijde. Apple se zaměřuje jen na lidi, co maj prachy, či jsou ochotný, za tyhle věci platit :)

David Nejeral

3. 6. 2018, 21:17
Android aplikace

Protože jen uživatelé Apple jsou ochotni platit za něco, co je v Google play zdarma?

wil hermes

3. 6. 2018, 21:23
Android aplikace

tím to opravdu není. na app store je mnoho profesionálních aplikací, které pro android neexistují a stojí dost peněz. navíc uživatele androidu často aplikace “kradou”, hlavně ty drahé

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim