reklama

OnePlus 6 je průměrný v opravitelnosti

OnePlus 6 je průměrný v opravitelnosti
2018-06-03T15:00:40+01:00
• 3. 6. 2018

Servisní technici ze známého serveru iFixit se tentokrát pustili do kompletního rozboru u modelu OnePlus 6, který byl oficiálně oznámen teprve v polovině minulého měsíce. Nejnovější přírůstek z dílny čínského výrobce sice prošel výraznou proměnou ku prospěchu konečného zákazníka, ale ve výsledném skóre si pohoršil oproti předchozím generacím. Nicméně základní hardwarové prvky jsou o něco lépe přístupné.

OnePlus 6 se představuje s výřezem a ve třech variantách

Každá krása něco stojí

Firma dala přednost skleněnému designu a upřednostnila jej před jednodušším seskládáním vnitřních prvků. Zadní panel vyrobený ze skla jde daleko snadněji rozebrat než u jiných podobně navržených telefonů. Jedním z hlavních důvodů je delší kabel napojený ke snímači otisků prstů, což vede k lepší manipulaci při rozdělání. Za ním hned najdete integrovanou baterii, kterou by mělo jít časem bez problému vyměnit.

Základní desku drží standardních 10 šroubků a při jejich odstraňování nelze přehlédnout izolační proužky zabraňující vniknutí vody. Mobilní novinka není odolná vůči vodě, i když firma uvádí, že ji můžete kupříkladu vystavit dešti. Největším trnem v oku je AMOLED displej obepínaný velkým množstvím lepidla a při samotné výměně hrozí poškození. Celkové skóre vychází tedy na 5 bodů z 10, a to je o 2 body méně než u OnePlus 5 a 5T.

Zdroj: ifixit.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim