reklama

OnePlus 6 je průměrný v opravitelnosti

OnePlus 6 je průměrný v opravitelnosti
2018-06-03T15:00:40+02:00
• 3. 6. 2018

Servisní technici ze známého serveru iFixit se tentokrát pustili do kompletního rozboru u modelu OnePlus 6, který byl oficiálně oznámen teprve v polovině minulého měsíce. Nejnovější přírůstek z dílny čínského výrobce sice prošel výraznou proměnou ku prospěchu konečného zákazníka, ale ve výsledném skóre si pohoršil oproti předchozím generacím. Nicméně základní hardwarové prvky jsou o něco lépe přístupné.

OnePlus 6 se představuje s výřezem a ve třech variantách

Každá krása něco stojí

Firma dala přednost skleněnému designu a upřednostnila jej před jednodušším seskládáním vnitřních prvků. Zadní panel vyrobený ze skla jde daleko snadněji rozebrat než u jiných podobně navržených telefonů. Jedním z hlavních důvodů je delší kabel napojený ke snímači otisků prstů, což vede k lepší manipulaci při rozdělání. Za ním hned najdete integrovanou baterii, kterou by mělo jít časem bez problému vyměnit.

Základní desku drží standardních 10 šroubků a při jejich odstraňování nelze přehlédnout izolační proužky zabraňující vniknutí vody. Mobilní novinka není odolná vůči vodě, i když firma uvádí, že ji můžete kupříkladu vystavit dešti. Největším trnem v oku je AMOLED displej obepínaný velkým množstvím lepidla a při samotné výměně hrozí poškození. Celkové skóre vychází tedy na 5 bodů z 10, a to je o 2 body méně než u OnePlus 5 a 5T.

Zdroj: ifixit.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim