Amazon začal prodávat nadupaný Fire TV Cube

Amazon začal prodávat nadupaný Fire TV Cube
2018-06-22T16:44:17+02:00
• 22. 6. 2018

Hranice chytrých multimediálních krabiček k televizorům tentokrát o úroveň výše posouvá společnost Amazon, která odhalila zařízení Fire TV Cube. Ta ke všemu do něj dokázala dostat všechny užitečné funkce z reproduktoru Echo, což z něj dělá velmi komplexní doplněk do domácnosti. Výrobce při prodeji výrazně zvýhodňuje uživatele jejich služeb. Ti se mohou těšit na řadu výhodu, ale ani nový zákazník nemusí sahat příliš hluboko do kapsy.

Jen to nejlepší z on-line zábavy

Kostka v sobě ukrývá osm mikrofonů, které bez problému reagují na dálku. V praxi to znamená, že na něj můžete mluvit při zapnuté televizi, a nepotřebujete dokonce ani dálkový ovladač. Rozhraní HDMI-CEC umí televizor zapnout automaticky s možností přímé navigace k určitému obsahu. Pokud aplikaci (např. Netflix, Hulu) lze integrovat s Alexou, tak nemusíte spoléhat jen na obsah z dílny Amazonu.

Fire TV Cube si rozumí také s předními poskytovateli kabelové televize (zatím je v USA). Díky infračerveným snímačům ze všech čtyř stran jde ovládat různé zařízení v místnosti. Pochopitelně nechybí možnost přenášení obsahu ze streamovacích služeb (kromě YouTube) až ve 4K HDR kvalitě s Dolby Atmos zvukem. Z reproduktorů Echo si převzal reakce na položené dotazy, ovládání chytrých doplňků v domácnosti nebo zobrazení informací na obrazovce televizoru.

Členové služby Prime si mohli kostku pořídit jen za 89,99 dolarů (tj. cca 2 006 Kč). Běžná cena v předprodeji je stanovena na 119,99 dolarů (tj. cca 2 675 Kč). Majitelé Fire TV Cube při registraci zařízení do 1. července získají bonus 10 dolarů na službu Prime Video. Nakonec od 21. června je přístupná služba Amazon Music na všech zařízení Fire TV za pouhých 3,99 dolarů/měsíčně (tj. cca 89 Kč).

Zdroj: phx.corporate-ir.net

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Julinek

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat