Velká aktualizace MS Outlook přináší pořádnou porci novinek

Velká aktualizace MS Outlook přináší pořádnou porci novinek
2018-05-03T18:21:22+02:00
• 3. 5. 2018

Zdroj: GSMArena

Společnost Microsoft oznámila novou aktualizaci emailového klienta Outlook. Ta je velmi obsáhlá a dále v článku si blíže rozebereme, o co Outlook americká společnost obohatila. Ve zkratce se můžeme těšit především na synchronizaci složek s koncepty, přístup do aplikace Office Lens, rychlé odpovědi, označování oblíbených uživatelů a další. Samotná aktualizace pak vyjde v nadcházejících měsících na systémy Android a iOS.

Nové funkce MS Outlook

Synchronizace konceptů

Microsoft do aktualizace zasadil i tuto velmi užitečnou funkci. Jednoduše pomocí ní můžete zprávu, kterou máte rozepsanou např. na telefonu, dokončit na jiném zařízení. Třeba na osobním počítači či tabletu nebo také naopak. Jak jednoduché. V květnu 2018 se této novinky dočkáme na platformy Android, iOS, Mac a Windows.

Technologie Office Lens pro Outlook na Android

Pokud potřebujete zaznamenat a sdílet dokumenty ve formě tabulek, záznamů na tabuli či fotografií, Microsoft obohatil Outlook o novou ikonku fotoaparátu. Ta je propojena s aplikací Office Lens též od Microsoftu a umožňuje vyfotit libovolný typ výše zmíněného dokumentu. Jednoduše stačí vytvořit novou zprávu a na tuto ikonku kliknout. Pořízený snímek se následně upraví do dokonalé podoby. Ten se následně automaticky vloží do nové zprávy a ušetří mnoho práce s hledáním příslušného dokumentu. (Vychází zatím pouze pro Android v květnu 2018.)

Rychlá odpověď

V aplikaci Outlook je nyní o mnoho snazší rychle odepisovat na příchozí e-mail. Nyní, pokud přijde nová zpráva, Outlook její náhled ponechá v novém okénku pro rychlé odpovědi na spodní straně aplikace. Vychází opět zatím pouze pro Android v květnu 2018. Je však potvrzeno, že se této novinky dočkají i uživatelé Maců. Avšak o něco později. Majitelé iOS mají tuto novinku již k dispozici.

Oblíbení lidé

Americká společnost nedávno do svého klienta přidala možnost označení skupin a emailových složek. V blízkých dnech se této funkce dočkají i jednotliví uživatelé. Ty bude možno nově označit jako oblíbené. To vede k jednodušší identifikaci a rychlejšímu vyhledávání osob, kterým bude email určen. Novinky se dočkáme až v červnu roku 2018 na platformy Android a iOS.

Office 365 Groups propojeny s OneNote a přístup z aplikace Outlook

V aktualizaci je možno přistupovat k vašim událostem z Office 365 Groups přímo z aplikace Outlook. Konkrétně z kontaktní karty skupiny.  Totéž platí o přístupu ke skupinovým OneNote souborům. Je tedy nově možné pouštět OneNote přímo z klienta Outlook a přistupovat k poznámkám celé vaší skupiny. Aktualizace je zatím oznámena pro iOS a vychází v červnu 2018.

Blokace externího obsahu

Některý druh obsahu, především obrázky, které jsou vloženy do poslaného emailu, upozorňují odesílatele na to, zda byl email otevřen a přečten. Tato funkce je přínosná hlavně pro digitální obchodníky, kteří mají spoustu nabídek. Aktualizací lze na straně příjemce tato funkce vypnout. Tím Microsoft docílil větší ochrany vás a vaší pošty. Přichází do aplikace pro Android již v květnu.

Outlook s pouze jedním účtem Office 365

Dle MS je respektování zásad ochrany dat v souladu s jeho největšími zákazníky hlavním pilířem Office 365. Outlook mohl být propojen s více účty a to dovolovalo kopírovat pracovní informace z pracovního účtu do osobního. Některé společnosti mají povinnost zaznamenávat veškeré informace ohledně podnikových záležitostí. Kopírování informací do osobního účtu mohlo vést k různým podvodům. Outlook v červnu 2018 pro Android a iOS prostřednictvím aktualizace umožní přiřadit pouhý jeden účet. To vede k omezení těchto podvodů či nechtěným zasláním informací o podnikání z osobního účtu.

Všechny tyto novinky nám Microsoft do emailového klienta nadělí v nejbližší době. Co si o těchto novinkách myslíte vy? Které s radostí využijete? Dejte nám vědět do komentářů.

Zdroj: droid-life.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jsem studentem 4. ročníku oboru informační technologie. Ve svém volném čase se věnuji psaní článků, kódování webů, vektorové grafice, občasnému hraní a hlavně své přítelkyni. Rád si pohraji i s hardwarem počítače, na který však nemám peníze.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat