reklama

Twitter představil novou funkci pro timeline

Twitter představil novou funkci pro timeline
2018-05-02T10:59:02+01:00
• 2. 5. 2018

Druhá největší sociální síť Twitter se oproti své konkurenci jasně liší. Jejím cílem je uživatele informovat o nejrůznějších zpravodajských novinkách. Pokud Twitter srovnáme například s Facebookem, zjistíme, že v tomto segmentu Twitter jednoznačně dominuje. 

A to je také jeden z důvodů, proč se Twitter rozhodl představit následující novinku. Rozšířit a zlepšit zpravodajský trh na Twitteru má nyní změna časové osy, přičemž tweety o stejném příběhu budou sestaveny dohromady. Díky této funkci budou všechny tweety týkající se jednoho tématu přehledné a hezky pohromadě.

Novinka byla vůbec poprvé zaznamenána společností BuzzFeed News, které Twitter sám novou funkci potvrdil. Novinka je k dispozici nejen v systému iOS, ale také Android a ve webové aplikaci. 

Twitter a nová timeline v praxi

V podstatě tato funkce analyzuje odkazy v tweetech a skupinách. Pokud algoritmus zjistí určitou shodu, zobrazí se vám tweety na vrcholu ve vaší časové ose, přičemž každý jednotlivý tweet se objeví níže (pokud se shodují s odkazy, viz. výše).

Ovšem to není vše, co novinka dokáže. Funkce dále znemožňuje uživatelům vidět stejný odkaz vícekrát, a to v rámci celé časové osy. V praxi to znamená, že neuvidíte stejný tweet vícekrát, tudíž se v časové ose zobrazí pouze jednou. Na druhou stranu to znamená, že se Twitter vzdaluje od chronologického zobrazování, podobně jako ostatní sociální sítě. 

Twitter je samozřejmě zdarma, to samé platí i o aktualizaci. Nový instalační balíček najdete jak v App Storu, tak také v Obchodě Play. 

Zdroj: 9to5google.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim