reklama

Xiaomi za rok více než zdvojnásobilo svůj podíl

Xiaomi za rok více než zdvojnásobilo svůj podíl
2018-05-05T16:00:11+01:00
• 5. 5. 2018

Dvě na sobě nezávislé analytické firmy vydaly tradiční souhrnnou statistiku týkající se dodávek chytrých telefonů na mobilní trh v celosvětovém měřítku. Nejúspěšnějším výrobcem za první čtvrtletí tohoto roku se jednoznačně stala společnost Xiaomi, která dokázala dodat dvojnásobně více zařízení podle získaných dat od IDC a Strategy Analytics. Naopak tento nadstandardní výsledek neodvrátil propad celého segmentu o více než 2 %.

Citelná ztráta pro Oppo

Firma Oppo ztratila přes 7 % svého podílu na trhu, ale přesto dokázala vystřídat na 5. příčce konkurenční Vivo. Všeobecně v Číně dochází k celkem zajímavé situaci, kdy poprvé od třetího čtvrtletí roku 2013 bylo nyní dodáno méně než 100 milionů telefonů. Skutečným čínským drakem je tak společnost Xiaomi, a to díky skvělému nárůstu potvrzeném v obou statistikách.

První příčku si stále drží jihokorejský Samsung i s mírným propadem, který přetavil Apple ve vlastní prospěch. Celkem Apple na druhém místě dodal 52 milionů telefonů, jejichž průměrná cena byla 658 dolarů/kus (tj. cca 14 028 Kč), a tak nebylo ani naplněno očekávání (728 dolarů; cca 15 521 Kč) výrobce.

Nakonec třetí pozici zaujal Huawei, kterému začíná šlapat na paty Xiaomi. Jestliže udrží nastavené tempo po celý rok, tak se o svoji pozici může v příštím roce začít bát i druhý Apple.

Statistika | IDC – Q1 2018

Statistika | Strategy Analytics – Q1 2018

Zdroje: idc.com, strategyanalytics.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim