reklama

Xiaomi za rok více než zdvojnásobilo svůj podíl

Xiaomi za rok více než zdvojnásobilo svůj podíl
2018-05-05T16:00:11+01:00
• 5. 5. 2018

Dvě na sobě nezávislé analytické firmy vydaly tradiční souhrnnou statistiku týkající se dodávek chytrých telefonů na mobilní trh v celosvětovém měřítku. Nejúspěšnějším výrobcem za první čtvrtletí tohoto roku se jednoznačně stala společnost Xiaomi, která dokázala dodat dvojnásobně více zařízení podle získaných dat od IDC a Strategy Analytics. Naopak tento nadstandardní výsledek neodvrátil propad celého segmentu o více než 2 %.

Citelná ztráta pro Oppo

Firma Oppo ztratila přes 7 % svého podílu na trhu, ale přesto dokázala vystřídat na 5. příčce konkurenční Vivo. Všeobecně v Číně dochází k celkem zajímavé situaci, kdy poprvé od třetího čtvrtletí roku 2013 bylo nyní dodáno méně než 100 milionů telefonů. Skutečným čínským drakem je tak společnost Xiaomi, a to díky skvělému nárůstu potvrzeném v obou statistikách.

První příčku si stále drží jihokorejský Samsung i s mírným propadem, který přetavil Apple ve vlastní prospěch. Celkem Apple na druhém místě dodal 52 milionů telefonů, jejichž průměrná cena byla 658 dolarů/kus (tj. cca 14 028 Kč), a tak nebylo ani naplněno očekávání (728 dolarů; cca 15 521 Kč) výrobce.

Nakonec třetí pozici zaujal Huawei, kterému začíná šlapat na paty Xiaomi. Jestliže udrží nastavené tempo po celý rok, tak se o svoji pozici může v příštím roce začít bát i druhý Apple.

Statistika | IDC – Q1 2018

Statistika | Strategy Analytics – Q1 2018

Zdroje: idc.com, strategyanalytics.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim