Spotify ohlásilo finanční výsledek za první kvartál 2018

Spotify ohlásilo finanční výsledek za první kvartál 2018
2018-05-05T12:15:23+02:00
• 5. 5. 2018

Dnes zveřejněná finanční zpráva pro investory společnosti Spotify odhaluje skutečná čísla, která jsou v poslední době předmětem mnoha diskuzí. Hudební služba čím dál více bojuje s uživateli hledající bezplatnou cestu k poslechu hudby. Nicméně konečný výsledek za první čtvrtletní letošního roku hraje ve prospěch firmy a při udržení nově nastavených pravidel mají nakročeno k vytouženému cíli.

Alespoň 10% růst

V současnosti službu využívá 170 milionů uživatelů, z toho 75 milionů jsou majitelé premium účtu. Meziročně došlo k 30% vzestupu celkového počtu posluchačů a 45% nárůstu platících uživatelů. V plánech pro nadcházející období je získání alespoň 8 milionů nových uživatelů, kteří budou ochotni zaplatit za plnou verzi služby. K nalákání k přechodu z bezplatné verze má přispět také prodloužená délka zkušební doby.

Dále Spotify rovněž spoléhá na výhodnější cenu u rodinných účtů, pro studenty nebo ve spojení se službou Hulu. Ovšem společnost bude muset rychle konat, protože konkurence rozhodně nespí na vavřínech. Za velmi krátkou dobu konkurenční Google představí novou hudební službu skrze YouTube a i kalifornský Apple poměrně rychle roste, kdy ze současných 40 milionů platících uživatelů může být najednou skokově více.

Zdroj: investors.spotify.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Antonín Julinek

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry a nezanevřel ani na zařízení s Androidem.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat