reklama

Motorola pracuje na flexibilním telefonu, dočkáme se jej letos?

Motorola pracuje na flexibilním telefonu, dočkáme se jej letos?
2018-05-19T15:29:07+02:00
• 19. 5. 2018

Letos se pravděpodobně nedočkáme revoluce v podobě skládacích telefonů, spíše můžeme očekávat pouze první nástřely a koncepty. Skvělou informací však je, že již brzy si budeme moci vyzkoušet tento typ telefonu, a to na vlastní kůži. 

Na flexibilní displeje a celkově ohebná zařízení čekáme zhruba dva roky. Před dvěma lety se o první takový druh telefonu pokusila jihokorejská společnost Samusng. Od té doby se však svými koncepty příliš moc nechlubil. Podle dostupných informací je však více než pravděpodobné, že skládací smartphone bude brzy připraven. 

Ostatní společnosti se také snažili k tomuto novodobému trendu přidat, například společnost Lenovo představila své flexibilní displeje, zatímco ZTE představilo model Axon Multy s dvojitým displejem. Samozřejmě o své se nyní snaží také LG, Google, OPPO a Huawei.

Motorola a jeho pokus o flexibilní smartphone

Velkým překvapením je společnost Motorola, která údajně stále pracuje na svém flexibilním zařízení. Motorola plánuje vytvořit takový model, který by dokázal ze smartphonu udělat tablet. Důkazem toho je samozřejmě patentová přihláška, která byla podána již v roce 2016, schválena začátkem tohoto roku.

V levé horní části zařízení se nachází fotoaparát, reproduktor pak najdeme na pravé straně. K dispozici je druhá kamera, a to ihned vedle reproduktoru. Tyto dvě kamery dokáží zachytit a vytvořit 3D efekt.

Podle patentu zařízení disponuje kloubem, který se nachází v horní a dolní části, zatímco baterie v pravé části. Jakmile je telefon složen, displej se „schová“ do kloubu, ovšem pokud uživatel bude chtít přetransformovat smartphone na tablet, displej se pomocí kloubu roztáhne. Telefon je tvořen třemi částmi – flexibilní displej (dvě části) plus kryt. 

Zdroj: androidcommunity.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim