Gearbest v Česku nově posílá pomocí PPL

Gearbest v Česku nově posílá pomocí PPL
2018-05-23T06:59:06+02:00
• 23. 5. 2018

Čínský obchod Gearbest od pondělí 21. května umožňuje zákazníkům při koupi z českého skladu (GW-5) a zaslání domů pomocí služby PPL.

Lepší služby než Česká pošta

Nová služba je levnější a rychlejší než Česká pošta, přes kterou služba stála 5 dolarů (110 Kč) a bylo jedno, jak zboží bylo veliké či těžké. Nyní vše, co váží méně než jedno kilo, tak za poštovné zaplatíte pouze 0,18 amerických dolarů (cca 4 Kč) a u zásilek nad kilo váhy (do 50 kg) nezaplatíte nic. Gearbest sice uvádí v tiskové zprávě dobu dodání jeden, až dva dny, čehož je PPL schopné, avšak z praktických zkušeností někdy trvá i dva dny, než je zboží vyskladněno z českého skladu. Každopádně i tak přichází zrychlení doručení a snížení ceny poštovného.

Gearbest český sklad

Co ostatní prodejci?

Další zahraniční prodejci, jako například TomTop, Cafago, Geekbuying, LightInTheBox či AliExpress zatím neplánují sklady v Česku, avšak mají sklady různě po Evropě, často ve Španělsku, Německu či Itálii. Díky těmto skladům se při koupi levnějšího zboží z čínských obchodů vyhne kupující zbytečným celním poplatkům.

Zdroj: Tisková zpráva

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Karel Čapka

Absolvent mediálních studií a žurnalistiky. Zajímám se o moderní technologie, sociální sítě a mám rád focení. Vždy si najdu chvilku na čtení a baví mě učit se novým věcem. Zajímají mě moderní dějiny, politika, geografie, Formule 1 a vlastně ode všeho něco.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat