Informace o světě okolo vás lusknutím prstu. To je Google Lens

Informace o světě okolo vás lusknutím prstu. To je Google Lens
2018-05-18T06:44:17+02:00
• 15. 5. 2018

„Je tolik informací na internetu, ale mnoho otázek o světě přímo před námi“. To je asi nejpřesnější důvod k tomu, proč vůbec Google začal na službě pro rozpoznávání objektů Lens pracovat. A právě díky Googlu jsou odpovědi přesně tam, kde otázky vznikají.

V loňském roce kalifornský gigant službu Lens implementoval do Google fotografií a Google asistenta. Lidé službu hojně využívali a využívají ji pro získání odpovědí na nejrůznější otázky. Jsou to zejména ty, které je těžké slovy popsat: „Jaké konkrétní plemeno to je?“, „Co za budovu to je?“

Google jde kupředu: Lens oficiálně ve většině zařízeních

V předešlých dnech na akci Google I/O společnost oznámila oficiální implementaci služby Lens do většiny mobilních zařízení. Služba bude k nalezení v aplikaci fotoaparátu a týká se značek LGE, Motorola, Xiaomi, Sony, Nokia, Transition, TCL, OnePlus, BQ, Asus a nesmí samozřejmě chybět zařízení od samotného Googlu Pixel. Samotný Lens pak obohatilo chytřejší vyhledávání. To je schopné vyhledat více věcí, odpovědět více otázek a to kompletně vyšší rychlostí. Novinek ale přibylo více.

Služba nově nabízí inteligentní spojování slov. Díky této vlastnosti je možné slova spojovat s odpověďmi a potřebnými akcemi. Můžete kopírovat a vkládat text z reálných receptů, kódy dárkových poukazů, WiFi hesla, a další do vašeho telefonu. Služba navíc pomáhá pochopit určitou stránku textu díky relevantním informacím a fotografiím, které Lens v rámci téma nabídne.

Pro jednodušší představu řekněme, že sedíte v restauraci a zalíbí se vám například zdobený talíř. Zde již nestačí rozpoznání textu, ale i tvaru a v některých případech i kontext za slovy. Tomuto velmi napomáhají jazykové schopnosti samotné aplikace.

Ale co když otázka není o konkrétní věci, ale ohledně podobných věcí? Lens je nově chytřejší o schopnost hledání předmětů, které jsou velmi podobné těm požadovaným. Výbava bytu k obrazu svému je pro tuto novinku skvělým úkonem.

Mezi hlavní novinky Lens patří fungování v reálném čase. Služba dokáže instantně vyhledat informace a aktivně je „zakotvit“ do věcí, které vidíte. Nyní se tak můžete volně pohybovat a vyhledávat informace o světě pouhým namířením kamery na příslušnou věc.

Odkaz na animaci

Novinky zní velmi lákavě a na světlo světa se podívají v několika následujících týdnech.

Zdroj: blog.google

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jsem studentem 4. ročníku oboru informační technologie. Ve svém volném čase se věnuji psaní článků, kódování webů, vektorové grafice, občasnému hraní a hlavně své přítelkyni. Rád si pohraji i s hardwarem počítače, na který však nemám peníze.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat