reklama

Xiaomi chce dodat přes 100 milionů zařízení

Xiaomi chce dodat přes 100 milionů zařízení
2018-04-10T18:24:50+02:00
• 10. 4. 2018
2

Zveřejněná zpráva analytické společnosti IDC připustila v začátku tohoto roku pokles dodávek chytrých telefonů o 5 % od místních výrobců na čínském trhu. Dokonce pro firmu Oppo s konkurenčním Vivo šlo o dvoucifernou hodnotu. Podle aktuálních informací od tchajwanských zdrojů se chystá velmi agresivní plán rozvoje pro zbytek letošního roku, který hodlá nasadit převážná většina velkých producentů.

Xiaomi a Huawei jako tahouni

Společnosti Oppo, Xiaomi, Vivo, Huawei chtějí více podpořit celosvětový trh, čímž vykompenzují propad z domácího prostředí. Konkrétně samotné Xiaomi plánuje masivní dodávky zařízení s cílem překonat hranici 100 milionů kusů. Jejich oficiální tiskové zprávy uvádějí, že měsíčně vyexpedují více než 10 milionů zařízení z produktové řady Mi a Redmi. To při pokračování v nastaveném trendu dělá přes 120 milionů telefonů za jediný rok.

Jen pro srovnání můžeme zmínit, že Xiaomi v minulém roce dodalo 90 milionů chytrých telefonů. Společnost Huawei vloni dodala necelých 150 milionů zařízení, z toho 90 milionů putovalo na čínský trh a letos si dali za úkol překonat hranici 200 milionů modelů v celosvětovém měřítku. Nakonec firmy Oppo ani Vivo nebyly konkrétní v číslech, ale budou se soustředit na cenově dostupné produkty se všemi důležitými funkcemi. jako je displej v poměru 18:9, dvojitý fotoaparát či umělou inteligenci.

Zdroj: gizchina.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Petr Hošek

10. 4. 2018, 20:06
Android aplikace

Xiaomi to dokáže…

Robert Grun

11. 4. 2018, 12:11
Android aplikace

No vlastním mi note 3 a poslední globální aktualizace je stará 5 měsíců a to se jedná o dost dobrý tel. sice dovoz z Číny ale ta podpora !!!

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim