reklama

Huawei přinese první 5G model příští rok

Huawei přinese první 5G model příští rok
2018-04-23T11:00:17+02:00
• 23. 4. 2018

Společnost Huawei oficiálně potvrdila, že první telefon s podporou sítě 5. generace přinese již v příštím roce pro širokou veřejnost. Čínský výrobce v současné době patří mezi průkopníky této technologie, neboť spolupracuje s řadou mobilních operátorů po celém světě na jejím budování. To jim dovoluje souběžně vyvíjet zařízení, které prochází testováním a po dostatečném pokrytí může rovnou uvést plnohodnotný model.

Poprvé u série Mate

První zařízení podporující 5G síť chtějí představit ve třetím čtvrtletí roku 2019, a to přesněji znamená letní období příštího roku. Specifikace telefonu včetně jeho názvu nejsou ještě známy. Každopádně se prvotně počítá jen s nejvyšší produktovou řadou, což v případě Huaweie znamená série Mate. Druhou možností je vytvoření nové samostatné série, kde tyto modely budou shlukovány pro jednodušší rozlišení od ostatních.

Firma svůj první 5G modem uvedla během únorového veletrhu MWC v Barceloně, který ovšem byl navržen například pro automobily. Do roku 2025 chtějí připojit k 5G sítí více než 200 milionů vozidel a dohromady vytvořit až 1,1 miliardy různých připojení k této nové technologii. Čeští operátoři zahájí testovací provoz v uzavřeném projektu s Nokií od září letošního roku a už za 2 roky by mělo dojít k ostrému startu.

Zdroj: androidcentral.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim