reklama

Bezpečné webové stránky pro každou aplikaci v rámci WebView

Bezpečné webové stránky pro každou aplikaci v rámci WebView
2018-04-18T07:37:10+02:00
• 18. 4. 2018

Bezpečnost na internetu je stále velkým tématem a jen tak nezmizí ani v budoucnu. V případě smartphonů se jedná o ještě větší téma, jelikož mobily používáme čím dál častěji než běžné počítače. Každý uživatel by měl dávat pozor, co instaluje do svého zařízení, ale měl by být ostražitý i v případě webových stránek. Nabízí se i softwarová řešení, která mají chránit před nebezpečnými weby. Jedno z nich se jmenuje Safe Browsing a je přímo od Googlu.

Safe Browsing

Ve webovém prohlížeči Chrome je zakomponovaná ochrana Safe Browsing, která dokáže zamezit vstup na nebezpečnou stránku. Jedná se v podstatě o automatickou ochranu. Nyní ale dochází k jedné podstatné změně – Safe Browsing je od dubna nativně dostupný v komponentně WebView, kterou vývojáři používají ve svých aplikacích.

Díky WebView může vývojář do své aplikace zakomponovat prohlížeč webového obsahu. Kromě zobrazení konkrétních stránek lze tuto část využít i pro vybudování vlastního webového prohlížeče (například Lynket/Chromer nebo Lightning). Díky této možnosti budou mít všichni uživatelé v jakékoliv aplikaci s WebView k dispozici základní ochranu proti potencionálně nebezpečným webovým stránkám.

Google si nachystal i nové API pro Safe Browsing, které mohou využít u aplikací, které jsou postaveny pro API 27 (Android 8.1).

Zdroj: androidpolice.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim