reklama

Apple uvede 7nanometrové procesory A12, TSMC si razantně polepší

Apple uvede 7nanometrové procesory A12, TSMC si razantně polepší
2018-04-24T13:44:36+02:00
• 24. 4. 2018

Hlavní dodavatel společnosti Apple, tedy TSMC, nyní očekává opravdu úspěšný rok. Letos by se mohl výrobce procesorů dočkat velkých zisků, a to i přesto, že celkový příjem je razantně nižší. 

Společnost TSMC je připravena přejít na výrobu čipů pro letošní telefony s logem nakousnutého jablka. Nové procesory s největší pravděpodobností budou pojmenovány jako Apple A12. Důležitou zprávou je, že nové čipové destičky by měly být vyrobeny 7nanometrovou technologií. Jen pro informaci, aktuální vlajková loď iPhone X a iPhone 8 s procesorem A11 využívá 10nanometrovou technologii.

Celkový průmysl na výrobce neustále tlačí, aby přecházeli na menší velikosti čipových destiček. Menší velikosti procesorů mají tendenci snižovat všeobecné náklady, díky čemuž mohou čipy pracovat rychleji při stejné teplotě. 

Apple představí nejen nové procesory

Ovšem 7nm technologie je žhavá novinka. Je tedy velmi pravděpodobné, že procesory A12 budou jedny z prvních masově vyráběných čipů, které budou vytvořeny novými technologiemi. I přesto, že prodeje zařízení iPhone klesnou, TSMC se může těšit na vyšší zisky z objednávek společnosti Apple, a to právě díky nové 7nm technologii.

Letos bychom se mohli dočkat minimálně tří nových iPhonů. K mání bude i nový 5,8palcový telefon s OLED displejem, tedy nástupce aktuální vlajkové lodě X. Dále bude k dispozici iPhone s 6,5palcovým OLED panelem, čímž uživatel bude moci využít větší dotykovou plochu ve stejné fyzické velikosti jako iPhone 8 Plus. 

A v neposlední řadě se dočkáme představení 6,1palcového iPhonu s LCD displejem. Bude se s největší pravděpodobností jednat o nejlevnější možnou volbu. Model nabídne štíhlé rámečky, zato žádný Home Button (domovské tlačítko). Hardwarové tlačítko pak nahradí nově představená technologie Face ID. Všechny modely budou představeny v září tohoto roku. 

Zdroje: 9to5mac.com, phonearena.com

reklama
reklama

Zdeněk Koutský

Senior Editor Dotekomanie.cz | Experienced Sales Director with a Technology background; and loving it!

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim